Wybijali piłkę za boisko i okradali dzieci na orlikach

2

Policjanci z Gdańska zatrzymali pięć osób, które na szkolnych boiskach kradły wartościowe przedmioty z plecaków uczniów. Złodziejom grozi teraz do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wybijali piłkę za boisko i okradali dzieci na orlikach
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

*Złodzieje dołączali do dzieci grających na orliku. * Grupa odciągała uwagę młodych zawodników przez wykopywanie piłki poza boisko. W tym czasie wybrana osoba plądrowała plecaki ustawione wzdłuż linii bocznej. Najczęściej łupem padały drogie smartfony. Policjanci odzyskali na razie trzy telefony. Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska w wieku od 14 do 22 lat, wśród nich była także 14-letnia dziewczyna, która uciekła z ośrodka wychowawczego.

Drobne kradzieże są bardzo trudne do wykrycia. Pokrzywdzeni dopiero po jakimś czasie orientują się, że coś im ukradziono. Zwykle nie są w stanie wskazać dokładnego miejsca i momentu, kiedy padli ofiarą złodzieja. Policjanci proszą rodziców okradzionych dzieci o kontakt. Sprawdzają także okoliczne lombardy, przesłuchują zatrzymanych i świadków.

Liczymy, że opisany przez nas sposób kradzieży przypomni któremuś z dzieci konkretną sytuację. Na pewno nie mamy jeszcze wielu zgłoszeń w tej sprawie. Są potrzebne do przedstawienia kolejnych zarzutów zatrzymanym osobom. Bez zgłoszeń pokrzywdzonych nie będziemy mogli niestety udowodnić sprawcom winy - powiedziała w rozmowie z RMF FM Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Autor: Arkadiusz Puz

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić