aktualizacja 

Wybór sędziego TK budzi coraz więcej kontrowersji

48

Według posłanki Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer prezydent pogrzebie szanse na rozwiązanie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Błędem Andrzeja Dudy ma być zapowiadane przyjęcie ślubowania od Zbigniewa Jędrzejowskiego wbrew uwagom co do samego głosowania.

Wybór sędziego TK budzi coraz więcej kontrowersji
(newspix.pl, DAMIAN BURZYKOWSKI)

Prezydent powinien poczekać do wyjaśnienia wątpliwości. Według posłanki Nowoczesnej Sejm powinien powtórzyć głosowanie nad kandydaturą nowego sędziego. Marszałek oddalił wniosek o reasumpcję, twierdząc że żaden z posłów nie zgłosił się w tej sprawie z wnioskiem formalnym.

Czwartkowe głosowanie w Sejmie wywołało prawdziwą burzę. Wszystko przez głosowanie "na cztery ręce", którego w imieniu klubowego kolegi dopuściła się posłanka ruchu Kukiz’15 Małgorzata Zwiercan. Właśnie dlatego według posłów opozycji wybór Jędrzejowskiego na sędziego Trybunału powinno uznać się za nieważny, a samo głosowanie powinno zostać powtórzone.

Innego zdania są przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował prezydenta o tym, że głosowanie było jak najbardziej wiążące. Andrzej Duda za pośrednictwem swojego rzecznika Marka Magierowskiego zapowiedział, że Jędrzejowski zostanie wkrótce zaprzysiężony.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić