o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wybory prezydenckie. Małgorzata Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu

42
Podziel się

Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała do Polaków, aby zbojkotowali rozpisane na 10 maja wybory prezydenckie. Wezwała też innych kandydatów, aby jasno określili swoje stanowisko w tej sprawie.

Koronawirus w Polsce. Małgorzata Kidawa-Błońska jest ofiarą kłótni w opozycji
Koronawirus w Polsce. Małgorzata Kidawa-Błońska jest ofiarą kłótni w opozycji (East News, East News)
bDYzZjKd

Choć rząd PiS już wcześniej był krytykowany za plan organizacji wyborów pomimo epidemii koronawirusa, to tak jasne deklaracje nie padły jeszcze ze strony żadnego z kandydatów.

Małgorzata Kidawa-Błońska wezwała wszystkich wyborców, aby w razie gdyby obóz władzy trwał przy dacie 10 maja, zbojkotowali wybory i zostali tego dnia w domach. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że organizacja wyborów w obecnej sytuacji "byłaby działaniem wręcz zbrodniczym".

Nie wyobrażam sobie, jak można prosić ludzi o zaufanie i jednocześnie namawiać ich, aby ryzykowali swoim życiem i zdrowiem. Dlatego wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć! - napisała Małgorzata Kidawa-Błońska na Facebooku

bDYzZjKf

Data wyborów prezydenckich

Była marszałek Sejmu wezwała też pozostałych kandydatów, by "postąpili właściwie" i wygłosili równie jasną deklarację w tej sprawie. Wcześniej jednoznacznie za przełożeniem terminu wyborów opowiedzieli się samorządowcy m.in. burmistrz Malborka oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Z kolei w sobotę burmistrz małopolskich Kęt Krzysztof Klęczar oświadczył, że w jego mieście wybory nie zostaną zorganizowane.

Również obóz PiS coraz mniej jednoznacznie opowiada się za utrzymaniem terminu 10 maja. W sobotniej wypowiedzi prezydent Andrzej Duda stwierdził, że, jeżeli zagrożenie epidemiczne będzie trwało, to data ta może okazać się "nie do utrzymania".

bDYzZjKl

Zobacz także: Debata WP. Czy przekładać wybory?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYzZjKG
KOMENTARZE
(42)
zdzichu
rok temu
Wzywać to ta Pani może ale do bojkotu jej osoby w wyborach chociaż i bez tego jest bez szans , ze swoimi wiadomosciami o polityce i życiu nadaje się co najwyżej na Sołtysa w Wąchocku .Jest stosowna chwila aby się wycofać z honorem bo póżniej będzie tylko gorzej
ghost
rok temu
Spójrzcie tylko na tę facjatę pełną pogardy i nienawiści tej prezydentki od inspiratorów.
sprawiedliwy
rok temu
Ta baba to porażka ani wymowy.wygldu i rozumu już gorszej atrapy chyba niema w tym kraju to lepsi chyba na bazarku ruzyckogo są ale jaja ha ha ha pa pa pa kidawa
bDYzZjKH
Zwierz
rok temu
Zdecydowanie ta Pani to porażka. Kiedy jej słucham to dochodzi do mnie, że na urząd Prezydenta może startować nawet osoba która nie potrafi się dobrze wysłowić . Bojkotuję Panią Kidawę
tym
rok temu
Ta kobieta to wstyd dla Polskiej polityki .
Gizela 123
rok temu
W pełni zgadzam się z Panią Kidawa-Blońską,zdrowie i życie ważniejsze od tej nierównej kampanii.Ani ja ani nikt z mojej rodziny i przyjaciół z Krakowa nie pójdzie na wybory.Mam miłości jak słucham obozu rządzącego.
Ewa
rok temu
Opozycja chce poczekać aż będą mieli poważnego kandydata..... a to może chwile potrwać ..... tak, że można wybory spokojnie odłożyć do lat 2025-2035
zbojkotowany
rok temu
Zbojkotować wszystko co można zbojkotować.Zbojkotowac wyroki sądów które wydały wyroki rekompensaty zwyrodnialcą za złe warunki w więzieniach,zbojkotowac PO,PIS,SLD,PSL I inne organizacje pozarządowe.Wybić larwy i nastanie ład,pożądek i praworządność.Zbojkotować zbojkotowanie.
ACT
rok temu
A wybory odłożyć o 5 czy 10 lat? Patrząc się na opozycje to bym odłożył o 20.
aldona
rok temu
Jaki bojkot? Tutaj już nie chodzi o same wybory,ale przede wszystkim zdrowie i w wielu przypadkach życie ludzkie. Wybory niech się odbędą ale w odpowiednim czasie. Pani Kidawa-Błońska ma tutaj absolutną rację.
Lech
rok temu
A w pis 'du
Lech
rok temu
Politycy,chcą skłucić suwerena,oni wszyscy dadzą radę,bo murzyni będą na nich pracować.A brak u nich odpowiedzialności karnej,suwer już ma mnóstwo kar i ograniczeń.Także nie ma się co spinać bo nas wykręcą wszystkich.Amen.
Ewa
rok temu
Ewa Tą Pani to niech najpierw wróci do szkoły i nauczy się poprawnie wladac polszczyzną i wtedy próbuje startować w wyborach prezydenckich. Co to jest nauczycielowi zamiast nauczyciele,albo inspiratory zamiast respiratoro,lub prolongatyny zamiast prolongaty. Czy ona chodziła do szkoły?
bDYzZjKz
Milo
rok temu
Gdyby nie Pis to mielibysmy niemcy w Polsce. Kogo wina, wina Tuska . PO dalo ludzia pieniadze? Zabralo dla siebie Normalny wie o co chodzi , a ten kto jeszcze nie wie niech wyciagnie wnioski . Zwolennicy PO moze by oddali 500+ a w szczegolnosci 13stki po ktore wyciagaja rece pierwsi a jada na Pis.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić