o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wygarnął im na koniec. Jerzy Owsiak odchodzi z "Trójki"

0
Podziel się

Jerzy Owsiak pożegnał się ze słuchaczami programu III Polskiego Radia. W swojej ostatniej audycji nie przebierał w słowach

owsiak
owsiak (East News, Jan Bielecki)
bDKtZobV

9 czerwca Owsiak po raz ostatni poprowadził audycję "Świat się kręci". Twórca WOŚP powiedział na antenie wprost, że nie podoba mu się "dobra zmiana", która dotknęła również Polskie Radio. Chodzi przede wszystkim o wyrzucenie Grażyny Mędrzyckiej, szefowej redakcji aktualności, oraz przekazanie prowadzenia "Klubów Trójki" Grzegorzowi Górnemu z "Frondy".

Założyciel WOŚP mówił o "nachalnych zmianach" w Trójce. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", zdaniem Owsiaka próby upolitycznienia radia przez poprzednie ekipy rządzące nigdy nie kończyły się dobrze i "zawsze budziły protesty trójkowej ekipy". I choć stwierdził, że program III Polskiego Radia przestał być samodzielny, to przyznał również, że "kocha Trójkę i zawsze będzie kochał".

Nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika "Fronda" do środowego wydania klubu radiowej Trójki, tak dalece odbiegają od mojej filozofii, że trudno jest pogodzić autorski pomysł redaktora - realizowany o godz. 21.00, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości - z moim programem, który startuje o godz. 22.00 - cytuje Owsiaka "GW".

bDKtZobX

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDKtZocy
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić