Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Dudkiewicz
|
aktualizacja

Wygrał prawie 0,5 mld dolarów na loterii. Niewielu było większych zwycięzców

11
Podziel się

Tożsamość jednego z największych zwycięzców w historii gier losowych została ujawniona. Jeff Lindsay z Kalifornii wygrał prawie 448 mln dolarów (1,63 mld zł).

Wygrał prawie 0,5 mld dolarów na loterii. Niewielu było większych zwycięzców
(Pixabay.com)
bEUPxCWJ

Szczęśliwy los został sprzedany w sklepie monopolowym w Menifee. Miasto leży na południowy wschód od Los Angeles. To tam mieszka zwycięzca wraz ze swoją rodziną. Sprzedawczyni, która wydała zwycięski kupon, otrzyma od organizatora loterii milion dolarów - podaje "CNN Money".

Jesteśmy zaszokowani tak wielką wygraną. To było olbrzymie szczęście - mówi Lindsay w oświadczeniu opublikowanym przez Powerball.

Wygrana jest siódmą największą w historii Powerballa. Jest zarazem 10. największą w historii USA. Na pierwszym miejscu jest pula rzędu 1,5 mld dolarów. Została podzielona między trzy zwycięskie kupony. Właściciel najbardziej dochodowego losu zgarnął prawie 600 milionów dolarów.

bEUPxCWL

Z tak dużymi wygranymi trzeba uważać. Istnieje bowiem "klątwa" zwycięzców loterii. Naukowcy twierdzą, że 70 proc. wygranych zaprzepaszcza fortuny. Tak było w przypadku Amerykanina Jacka Whittakera, który roztrwonił 315 milionów dolarów zaledwie w cztery lata. Do tego rozstał się z żoną i popadł w alkoholizm.

Zobacz także: Zobacz także: Gigantyczna kumulacja rozbita. Na co stać nowego lottomilionera?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUPxCWR
bEUPxCXm
KOMENTARZE
(11)
Kibic
4 lata temu
Od czasu jak lotto sprzedało się Amerykanom i serwery są w USA cała gra to jest oszustwo. Kumulacje ustawione i nikt nie wygrywa. Dopóki nie będą publikowane nazwiska tych co wygrali nikt nie powinien grać.
Ricvk
4 lata temu
40% podatku przy rozbiciu na 24 lata, albo okolo 40 % od wygranej na raz. Welcom to America. Zyd sie nie da.Przynajmniej w Illinois.
GOŚĆ
4 lata temu
no tak w polsce to lotto z oszustw ma 0,5 mld dolarów miesięcznie o ile nie tygodniowy i te ich kumulacje śmiechu warte :)
bEUPxCXn
Jerzyk
4 lata temu
Przepić 315 mln dolarów w 4 lata... to trzeba być Amerykaninem... 10 domów po 5mln każdy = 50mln, 20 samochodów po 1mln =20mln, trochę podróży, szaleństw, niech będzie dalsze 10 mln, razem 80. Co z pozostałymi 230?
Leon
4 lata temu
To w Kaliforni,a u nas kumulacje I jeden zwyciézca nikt go nie widział,nikt o nim nie słyszał ....zupelnie jak Yeti,wszyscy o nim slyszeli ale nikt go nie widzial....ot całe Lotto,,,
Seba76
4 lata temu
Hmmm ja mam dzieci. W życiu bym nie ujawnił takiej wygranej. One wracają same że szkoły.
ffghbb
4 lata temu
Aja mam system Multi Multi izgarniam jase
dziwne fejk
4 lata temu
no wlasnie sprzedawczyni?
pepeh
4 lata temu
Pytanie za 100 punktów.Za co sprzedawca ma dostać milion?
kik
4 lata temu
Dzisiaj jest taka technika , że wiadomo kto wygra w totolotka za jakiś czas , choć ten ktoś jeszcze się nie narodził . Dla zaciemnienia kilku przypadkowym się pozwoli , aby rozgłosili , że można wygrać , bo oni też wygrali . Lecz od wyjątków jest reguła . Totek to nie jest Matka Teresa z Kalkuty .
>.<
4 lata temu
a ja wygralem 4 zl. w ,,multi multi". tez chce pare milionow.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić