Adam Dudkiewicz| 

Wykradziono dane z 400 tys. kont klientów Unicredit

0

Bank Unicredit przyznał, że padł ofiarą złodziei. Skradziono informacje dotyczące olbrzymiej liczby kont klientów włoskiego banku.

Wykradziono dane z 400 tys. kont klientów Unicredit
(flickr.com)

Hakerzy dostali się do systemu z pomocą zewnętrznego partnera handlowego. Bank podkreśla, że nie ma informacji o tym, jakoby skradziono też hasła do kont. Niestety, łupem paść mogły dane osobowe właścicieli oraz numery kont (tzw. IBAN).

Instytucja już porozumiała się z służbami ścigania. Sprawa będzie wnikliwie analizowana w celu dokładnego ustalenia miejsca, z którego padł atak. Unicredit w ostatnich latach przeznaczył 2.3 miliardy euro na unowocześnienie systemu zabezpieczeń informatycznych - zauważa "Washington Post".

Już wcześniej pojawiały się próby ataków. Jednak nie zostały podane do opinii publicznej. Hakerzy próbowali już we wrześniu i październiku ubiegłego roku, a następnie w czerwcu i lipcu bieżącego roku. Dopiero skala przecieku zmusiła bank do przekazania informacji mediom.

Unicredit to międzynarodowy bank europejski. Jego główna siedziba znajduje się w Mediolanie. Obecnie obsługuje ok. 28 milionów klientów. Od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W Polsce aktywa banku, w I kw. 2017 roku, wynosiły 881 085 000 zł.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić