aktualizacja 

Wypadek Dudy. Nowe opony były, ale w innym aucie?

41

"Rzeczpospolita" informuje, że BOR już w lutym miał nowy komplet opon do BMW prezydenta. Czemu nie zdecydowali się na ich założenie?

Wypadek Dudy. Nowe opony były, ale w innym aucie?
(PAP, Jacek Turczyk)

Zły stan ogumienia był przyczyną wypadku na autostradzie A4. BOR miał już posiadać nowe opony do limuzyny, jednak nie wiadomo, dlaczego nie zostały założone. Sprowadzono je do BMW już w lutym. Zdaniem dziennika nowe opony założono jednak do innego prezydenckiego auta, które także nie miało opon zimowych - donosi TVN24 powołując się na "Rzeczpospolitą".

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ustalili, że BMW czekało na nowe opony ponad miesiąc. 15 lutego BOR podjął decyzję, że zostanie założona opona z magazynu części wycofanych z eksploatacji, która była przeznaczona do utylizacji. Ta decyzja doprowadziła 4 marca do wypadku z udziałem prezydenta na autostradzie A4.

MSWiA powołało zespół, który ma zweryfikować doniesienia dotyczące rzekomych zaniedbań BOR. Zespół będą tworzyli pracownicy dwóch departamentów - kontroli skarg i wniosków oraz porządku publicznego. Specjalny zespół będzie odpowiedzialny tylko za weryfikowanie informacji przekazywanych przez media. Mają także sprawdzić i przeanalizować procedury ochronne BOR-u.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić