Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wyroki TK opublikowane w systemach prawniczych

67
Podziel się

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca jest już w systemie informacji prawnej Lex. To baza ujednoliconych wersji tekstów polskich aktów prawnych. Wkrótce wyrok ma pojawić się także w Legalisie.

Wyroki TK opublikowane w systemach prawniczych
(PAP)
bETYOdVN

Rząd jeszcze nie opublikował orzeczenia TK Jednak już teraz wyrok w systemie informacji prawnej Lex uzyskał status opublikowanego w zbiorze urzędowym wydawanym przez Trybunał Konstytucyjny. Przypomnijmy, że wyrok z dnia 9 marca dotyczył nowelizacji ustawy autorstwa PiS, a część zmian w ustawie została uznana przez skład orzekający jako niezgodne z Konstytucją.

Obecnie klienci mają do niego dostęp bezpośrednio oraz z poziomu ustawy za pomocą przypisu. Zwróciliśmy się także do naszych autorów, konstytucjonalistów o napisanie glos na temat orzeczenia. Zaczniemy je publikować jeszcze w kwietniu – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezes wydawnictwa Wolters Kluwer, Włodzimierz Albin.

*Orzeczenia TK z ubiegłego tygodnia znajdą się również w bazie Lex. * Chodzi o decyzję ze środy, 6 kwietnia, kiedy to TK w składzie 11 sędziów stwierdził niekonstytucyjność przepisu kodeksu wyborczego, który nie przewiduje odwołania do sądu od orzeczenia Państwowej Komisji Wyborczej ws. podziału gminy na okręgi wyborze. Wówczas to rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział, że to orzeczenie także nie zostanie opublikowane, ponieważ w obecnym składzie Trybunał wydaje "apele, stanowiska, opinie".

bETYOdVP

Jesteśmy w sytuacji swego rodzaju rozterki, w jaki sposób pokazać obowiązujący stan prawny. Do tej pory chodziło o jedno orzeczenie TK i jedną ustawę, ale wygląda na to, że ten stan w następnych orzeczeniach TK będzie się pogłębiał - dodał Albin.

Wkrótce wyrok ma też się pojawić w bazie Legalis.
Nie przegap:
bETYOdWq
KOMENTARZE
(67)
Trzeżwy
6 lat temu
No i super...
konstytucjona...
6 lat temu
A co to jest baza Legalis, to ma być ogłoszone w legalnie, a nie jakieś tam
konstytucjona...
6 lat temu
A co to jest baza Legalis, to ma być ogłoszone w legalnie, a nie jakieś tam
bETYOdWr
krystek
6 lat temu
Panie Rzepiński,prowadząc jednoosobowo działalność gospodarczą w warunkach szkodliwych nie należy się wcześniejsza emerytura.Pan to przyklepał.Jest to wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.A więc jest to bez prawie.Jesteście sługusami swojej opcji politycznej.
limba
6 lat temu
Polacy sa zafascynowani Trybunalami: Stanu, i Trybunalem Konstytucyjnym. Pierwszy byl po to by POstepowcow nigdy nie dosiegnela kara, a drugi po to by pijaczkow spod "okraglego stolu" nigdy nie wymsknela sie wladza. Trybunal Stanu to nie te sam co Norynberski; A Trybunal Konstytucyjny nie ma nic wspolnego z ochrona konstytucyjnych praw obywateli. Zeby tak bylo musza najpierw istniec prawa konstytucyjne, ktorych "waaadza" nie moze naruszyc.(!)
34567gfds
6 lat temu
Za komuny jak okradano właściciela ziemi uważano że wystarczy wywiesić ogłoszenie w "jakiejś " gablocie w "Jakimś" urzędzie i człowiek został OKRADZIONY zgodnie z prawem !!! Dziś jest tak samo.....bo nic się nie zmieniło. 4 kadencje PiS-u tego nie naprawią bo połowa kraju dorobiła się na okradaniu innych !
B52 czerwony ...
6 lat temu
nasi czerwoni bracia poskarżyli się plemieniu czerwonych braci z zachodnich terenów aby tamci czerwoni bracia nawracali nas na swoją wiarę
brawo dla nic...
6 lat temu
brawo. w koncu dobre wiesci. ktos jeszcze mysli w tym kraju i sie nie boi.
haha
6 lat temu
Wow - to taki nowy standard. Od jutra ustawy będą publikowane w GazecieWyborczej - czy to w ogóle ma znaczenie czy uchwalone przez sejm ?
OptorLexi
6 lat temu
Przykro mi mówić, ale studneci którzy będą zdawać prawo z tych opracowań, nie mają szansy zdać. Głosowałem na .N w tych wyborach, i niestety z każdym dniem coraz bardziej żałuję i wstydzę się swojego wyboru. Jak można wrzucać do opracowań zapisy nie będące w mocy prawnej ? Przypomnę że konstytucyjnie, nic co nie zostanie opublikowane w dzienniku ustaw - nie ma mocy prawnej. Zastanawiam się też skąd oni biorą tych autorytetów - mój szef katedry wraz z czterema innymi profesorami udzielali wywiadu dla TVN, i żaden nie przyznał racji Prezesowi TK, zamiast tego pokazano urywki wywiadu z jednym dr który jest radnym z ramienia PO... żenada ! Interesujące że ludzie w całej Europie zaczynają się budzić z letargu medialnego, i dostrzegają skalę lewicowej manipulacji.
Regina
6 lat temu
Najpierw od 1999 roku zmuszono obywateli (od pewnego rocznika) do przystąpienia do OFE, bo pieniądze miały być na dodatkową uzupełniającą emeryturę. Następnie przyszedł Pan Tusk ze swoim PO, którzy uznali, że te pieniądze nie należą jednak do obywateli i zrabowano kazdemu z obywateli po 51% oszczędności z kont OFE. Dokonano tego w majestacie prawa, gdyż Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Pana Rzeplińskiego uznał to za zgodne z Konstytucją. Śmiem powiedzieć, że mam gdzieś wyroki TK, tak jak on miał gdzieś obywateli, którym kradziono pieniądze.
stan
6 lat temu
Mogli by jeszcze opublikować że o godzinie 21 robię kupę.
eni
6 lat temu
gdyby trybunał działał w interesie Polaków to by było dobrze
bETYOdWj
GOść
6 lat temu
Bzdety i dezinformacja .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić