Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Wyrzucą głodującego uchodźcę z obozu?

27
Podziel się:

Australijskie władze imigracyjne wywierają presję na chorego mieszkańca ośrodka, który nie chce przyjmować pokarmów. Od 10 miesięcy Irakijczyk żyje dzięki słodkiej herbacie i odżywkach.

Wyrzucą głodującego uchodźcę z obozu?
(flickr.com, Global Panorama)

Mohammad Albederee otrzymał niedawno status uchodźcy. Musi on jednak opuścić kontrolowany przez australijski rząd obóz przejściowy Manus na wyspie Los Negros, należącej do Papui-Nowej Gwinei. Wszystko z powodu strajku głodowego, który 31-letek prowadzi od 10 miesięcy.

Tu nie otrzyma żadnej pomocy. Obecnie ludzie noszą go do łazienki, myją i golą. Władze nie chcą, by umarł w ośrodku przejściowym. Niech zrobi to gdzie indziej - powiedziała "The Guardian" prawniczka, zajmująca się uchodźcami, Jeanie Walker.

Głodówka to protest wobec nieotrzymania stosownej opieki medycznej. Chodziło o zignorowanie urazów mężczyzny, będących rzekomo wynikiem starcia z władzami obozu. Na skutek wielomiesięcznego nieprzyjmowania pokarmu, Albederee schudł z 74 do 48 kg. Irakijczyk porusza się o kulach. Ma też złamaną rękę. Żyje wyłącznie dzięki słodkiej herbacie i odżywkach.

W Manus przebywają głównie osoby, liczące na przyznanie statusu uchodźcy. Przez cały pobyt mają dostęp do pomocy medycznej i leków. Jeżeli Albederee zostanie usunięty z obozu, w najlepszym razie władze przeniosą go do ośrodka w pobliskim mieście Lorengau. Tam jednak o leki będzie musiał zadbać sam, kupując je w lokalnej aptece.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
rysio
7 lat temu
A wystarczy oddać go woli Allaha. Który sam zadecyduje czy go dokarmić czy go zabrać do siebie i dać mu 72 hostessy. Ale jak jest tak wychudzony to on je nie będzie wstanie obsłużyć.
teresa
7 lat temu
ale rodzicom musi byc wstyd ,ze takie ziólka na świat wydali,zamiast wziasc sei do roboty,uczyc jezyka to sie mazgaje....
karp
7 lat temu
makrela przeczytała ?
33
7 lat temu
ci co go i jemu podobnych chcą siłą karmić wieprzowiną, powiem tak , tyle jest głodnych dzieci w Polsce nie szkoda tak marnować jedzenia?
jo
7 lat temu
Pomylił Australię z Europą, tam takie cyrki nie przechodzą, a mazgajskie aktorzenie zabijane jest głośnym śmiechem.
jolynn
7 lat temu
To jest dobry przykład jak nie dawać się manipulować tym wyłudzaczom. Australia to nie Europa, gdzie zaraz tłumy lewaków z różnych krajów solidarnie ujadałoby w jego obronie. Nie dość, że dostał "status", to jeszcze chce dyktować warunki! Wniosek: nie przyjechał po wolność uciekając przed wojną, przyjechał stawiać się i robić halo wokół siebie, nawet kosztem własnego zdrowia lub życia. No przecież chciał je chyba zachować?!
smierc
7 lat temu
jak glodowka to glodowka, niech odstawi ta slodka herbatke i odzywki...komediant
jany33
7 lat temu
na wlasna prosbe wiec w czym problem
MW
7 lat temu
Głowa do góry. 72 rogate hurysy go nakarmią.
mjr rez
7 lat temu
Gdybym słuchał "lekarzy" - już bym nie żył. Miałem problemy z sercem - kołatanie, skoki ciśnienia, ciągły ból w mostku i za lewą łopatką, ciągłe przemęczenie, brak siły, problemy ze snem i skoki ciśnienia. Poszedłem do "lekarza" - powiedział, że mam depresję. Wyśmiałem go i olałem. Potem poszedłem do kardiologa, Bonifratrzy w Warszawie. Pan Szypuła powiedział, że mam problemy z rytmem i dał mi beta-blokery. Olałem go. W końcu poszedłem sam i kazałem sobie zrobić morfologię i elektrolity. Co się okazało? Dwa mikroelementy w dolnych granicach, jeden daleko poza skalą. I co? Najpierw jechałem na lekach za apteki, pomagały średnio. I co? Zacząłem sobie robić sam te leki. Koszt? Kilogram substancji kosztuje mnie 18 PLN. Za to samo w aptece zapłaciłbym.. ponad 1400 PLN! Skład? TO SAMO! Pomaga? TAK! Wnioski? Unikajcie lekarzy i aptek? Badajcie się sami i sami róbcie leki! I będziecie żyć!
ola
7 lat temu
Biedaczek mieszkania nie dostał i teraz szuka przez media naiwniaka co się nad nim zlituje
Najważniejsze...
7 lat temu
Trzeba uszanować wolę araba!Pozwólcie mu spotkać się z alalalahem! I całej reszcie też.
Najważniejsze...
7 lat temu
Trzeba uszanować wolę araba!Pozwólcie mu spotkać się z alalalahem! I całej reszcie też.
Filemon
7 lat temu
allach z toba popaprancu!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić