Wzięła go za terrorystę. Niewinny mężczyzna wyprowadzony z samolotu

36

Na lotnisku w Gdańsku antyterroryści i agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyprowadzili z samolotu linii Wizzair 26-letniego mężczyznę. Według jednej z pasażerek wyglądał jak terrorysta.

Wzięła go za terrorystę. Niewinny mężczyzna wyprowadzony z samolotu
(East News/ WOJCIECH STROZYK/REPORTER, Strozyk/REPORTER)

Urodził się w Armenii, ale ma polskie obywatelstwo. W naszym kraju mieszka już od trzeciego roku życia, a do Anglii (jak wielu Polaków) wybierał się w celach zarobkowych. Do samolotu dostał się bez problemu, ale w maszynie jego ciemniejsza karnacja wywołała panikę u współpasażerki.

Antyterroryści grozili mu bronią i wrzucili do furgonetki. Radio Gdańsk podaje, że w celi spędził trzy godziny, a przesłuchanie odbyło się dopiero nazajutrz. Agenci ABW po rozmowie stwierdzili jednak, że zatrzymany nie stanowi zagrożenia. Po przeprosinach wypuścili go.

*Następnego dnia przeżył ciąg dalszy horroru. *Linie lotnicze co prawda przebukowały mu bilet, ale podczas odprawy okazało się, że jest na liście terrorystów Wizzaira i nie wpuszczono go do samolotu. Żeby dostać się do Londynu, musiał skorzystać z usług linii LOT. Sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić