aktualizacja 

Z siekierą i nożem na pasażerów

89

Do zdarzenia doszło na trasie Treuchlingen - Wurzburg. Młody islamista został zastrzelony przez policjantów. Państwo Islamskie przyznało się do zorganizowania ataku.

Pociąg Wurzburg
Pociąg Wurzburg (PAP/EPA, Karl-Josef Hildenbrand)

Napastnik z niemieckiego pociągu to bojownik ISIS. 17-letni uchodźca z Afganistanu ranił co najmniej 4 osoby. Jak informuje BBC, trzy z nich trafiły do szpitala z rozległymi obrażeniami ciała, a ich stan określa się jako poważny. Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann potwierdził, że nastolatek mieszkał u rodziny zastępczej w mieście Ochsenfurt, a do Niemiec przybył bez rodziny, dwa lata temu. wcześniej przebywał w pobliskim ośrodku dla uchodźców. Wiadomo również, że w jego pokoju znaleziono ręcznie malowaną flagę ISIS.

Napastnik był uzbrojony w siekierę i nóż. Około godziny 21.15, gdy pociąg znajdował się już w Wurzburgu, 17-latek zaatakował przypadkowych pasażerów. Według doniesień niektórych mediów podczas napaści młody mężczyzna miał wykrzykiwać "Allahu akbar". Nie zdążył jednak zranić większej liczby osób, ponieważ do akcji szybko wkroczyli policjanci, którzy po krótkim pościgu zastrzelili Afgańczyka.

Motywy ataku są jak dotąd nieznane. BBC mówi o "nerwowej atmosferze" w Niemczech w związku z niedawnym zamachem terrorystycznym, w wyniku którego zginęły 84 osoby. W maju tego roku doszło również do napaści na stacji kolejowej w pobliżu Monachium, podczas której nożownik rzekomo wykrzykujący imię Allaha ranił cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Tragedia w Nicei

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić