Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zabójca księdza z Normandii to francuski dżihadysta

14
Podziel się

Jeden z dwóch zamachowców, odpowiedzialnych za atak na kościół w miasteczku Saint-Etienne-de-Rouvray, był znany policji. Francuscy antyterroryści zdradzili, że 19-letni Adel Kermiche nie tylko był obserwowany przez służby, ale także objęty przez sąd systemem dozoru elektronicznego - na nodze nosił elektroniczną opaskę.

Zabójca księdza z Normandii to francuski dżihadysta
(Forum, Pascal Rossignol)
bEUMeowR

Kermiche podejrzewany był o terroryzm. W 2015 roku próbował uniknąć procesu i uciec z Francji do Syrii. Kiedy dwukrotnie mu się to nie udało (raz zatrzymali go w Niemczech, drugi raz w Turcji), francuski sąd postawił mu zarzuty przynależności do organizacji terrorystycznej. Najpierw trafił do aresztu, a później karę złagodzono na areszt domowy. Mógł jednak wychodzić na kilka godzin dziennie.

Mieszkańcy 30-tysięcznego miasteczka są wstrząśnięci atakiem. Adel Kermiche oraz drugi, niezidentyfikowany jeszcze napastnik, wtargnęli do kościoła podczas porannej mszy. Byli uzbrojeni w noże. Wzięli zakładników - dwie siostry zakonne, dwóch wiernych oraz 84-letniego księdza, którego potem brutalnie zamordowali, podcinając mu gardło. Policji udało się zastrzelić obu napastników. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

bEUMeowT

Zmusili ojca Hamela, aby uklęknął. Chciał się bronić, ale wtedy wydarzyła się ta straszna tragedia. Wszystko nagrywali. Jeden z nich wygłosił po arabsku coś w rodzaju kazania, stojąc przy ołtarzu. To był horror - powiedziała francuskiej telewizji siostra Danielle, która była jedną z zakładniczek w kościele w Saint-Etienne-de-Rouvray.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Tragedia w Nicei

bEUMeoxu
KOMENTARZE
(14)
1
5 lata temu
już mnie nic nie zdziwi ,policja wie ,że terrorysta i nic nie robi a on zabija i co? jest normalnie ,i przechodzi się do porządku ,nie ma sprwy , no szlak mnie trafia jak taką ignorancje widze ,życie normalnych ludzi nic nie znaczy , PRAWO MUSI CHRONIĆ SPOŁECZEŃSTWO a nie terrorystów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Twoj nick
5 lata temu
Wszyscy sa znani policji, ale oficer prowadzacy za kazdym razem kazal wypuscic.I co policja ma zrobic? Jak sluzby kaza, wyjasniajac , wiecie rozumiecie, to wazny nasz czlowiek.To jest jak jest.W Polsce tez tak bylo z tymi "internowanymi" co pozniej chlali w magdalence.
oj
5 lata temu
" 19-letni Adel Kermiche nie tylko był obserwowany przez służby, ale także objęty przez sąd systemem dozoru elektronicznego - na nodze nosił elektroniczną opaskę." i nie zatrzymali go? nie widzieli że wchodzi do kościoła? Skoro takie jaja wyprawiają to na pewno o tym nie powiedzą nic: Plan Coudenhove-Kalergi – ludobójstwo narodów Europy - i kto to robi.
bEUMeoxv
konradokm
5 lata temu
Trupy terrorystów powinni spalić w spalarni odpadów z ubojni świń, a prochy rozrzucić w chlewie. Zasługują by po śmierci trafić do ichniego piekła, a nie do raju.
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Stara Europa już nie istnieje ,przejęła ją bycza arabska krew ,która potrafi poświęcić życie dla swoich wartości ,Europejczycy te wartości przefrymaczyli dla dobrobytu ,oni nawet dupą nie ruszą gdy będą im gardła podrzynać ,tylko byłe państwa układu wokół Moskwy mogą to zatrzymać bo zależy im nawartościach na jakich wyrośli.
Marcin
5 lata temu
ja tylko liczę że lokalne społeczności wezmą sprawy w swoje ręce, tak będzie w niemczech bo ludzie mają dosyć torroru przez nastoletnich islamistów z wypranymi mózgami
norman
5 lata temu
Zawsze najezdzaja na Kosciol Katolicki a teraz? Gdzie te wszystkie psy rzucajace miesem w niego? Krew meczennikow jest zaczatkiem wiary. Niech odpoczywa w Pokoju ten dobry Kaplan!!!
wojnazobywate...
5 lata temu
Czyli podejrzewany o wielokrotne zabójstwo muzułmanin morderca dostaje w UE areszt domowy. To się nazywa dbałość o bezpieczeństwo obywateli.
boo
5 lata temu
Przestancie sie z nimi pierd. Trzeba zakazac islamu w Europie.i deportowac tych co nie chca przejsc na inna religie bez wyjatku. Ta religia zagraza porzadkowi w EU.
fuu
5 lata temu
kościelni są po prostu żałośni, chwała "terrorystom"!!
jaaasne
5 lata temu
najpierw twierdzą, że potrafią łapać terrorystów, bo kościółek jest super od takich spraw (nawet tego, który chciał ukatrupić "świętego" złapali), a teraz twierdzą, że nie za bardzo ;-). Kościelni już nie mają co wymyślać, żeby szczuć ludzi na siebie!
opos
5 lata temu
Francja to stan umysłu. poprawność polityczna jest czymś dramatycznym. wiedzieli że to terrorysta to dali mu areszt domowy z możliwością wchodzenia z domu. to coś w rodzaju głodówki z przerwą obiadową. jeśli wiedzieli że to terrorysta to powinien mieć już wcześniej wypadek. np powinien w domu się wysadzić
..
5 lata temu
po pierwsze nie istnieje coś takiego jak "terrorysta", bo ludzie się szczują nawzajem- demokracja powinna dawać prawa 1%, a w praktyce 51% rządzi 49%, więc terroryzm to jedna z fikcji. Po drugie kościół wysuwa się na prowadzenie jeśli chodzi o krętactwa
bEUMeoxn
asa
5 lata temu
Mógł wychodzić???? W areszcie domowym???? Gość w Polsce jak miał opaskę do wychodka nie mógł wyjść bo było za daleko!!!! Boże co za głąby w tej Francji-po co to wszystkie niby zabezpieczenia??Powinni mu jeszcze dostarczyć kałacha za free i 5 plecaków granatów....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić