Zabójca księdza z Normandii to francuski dżihadysta

22
Podziel się:

Jeden z dwóch zamachowców, odpowiedzialnych za atak na kościół w miasteczku Saint-Etienne-de-Rouvray, był znany policji. Francuscy antyterroryści zdradzili, że 19-letni Adel Kermiche nie tylko był obserwowany przez służby, ale także objęty przez sąd systemem dozoru elektronicznego - na nodze nosił elektroniczną opaskę.

Zabójca księdza z Normandii to francuski dżihadysta
(Forum, Pascal Rossignol)

Kermiche podejrzewany był o terroryzm. W 2015 roku próbował uniknąć procesu i uciec z Francji do Syrii. Kiedy dwukrotnie mu się to nie udało (raz zatrzymali go w Niemczech, drugi raz w Turcji), francuski sąd postawił mu zarzuty przynależności do organizacji terrorystycznej. Najpierw trafił do aresztu, a później karę złagodzono na areszt domowy. Mógł jednak wychodzić na kilka godzin dziennie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mieszkańcy 30-tysięcznego miasteczka są wstrząśnięci atakiem. Adel Kermiche oraz drugi, niezidentyfikowany jeszcze napastnik, wtargnęli do kościoła podczas porannej mszy. Byli uzbrojeni w noże. Wzięli zakładników - dwie siostry zakonne, dwóch wiernych oraz 84-letniego księdza, którego potem brutalnie zamordowali, podcinając mu gardło. Policji udało się zastrzelić obu napastników. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Zmusili ojca Hamela, aby uklęknął. Chciał się bronić, ale wtedy wydarzyła się ta straszna tragedia. Wszystko nagrywali. Jeden z nich wygłosił po arabsku coś w rodzaju kazania, stojąc przy ołtarzu. To był horror - powiedziała francuskiej telewizji siostra Danielle, która była jedną z zakładniczek w kościele w Saint-Etienne-de-Rouvray.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Tragedia w Nicei

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić