Zabronią walentynek. Bo są niezgodne z islamem

41

Władze indonezyjskiego miasta Banda Aceh uważają, że młodzież nie powinna obchodzić świąt, które nie wywodzą się z tradycji islamu.

Para na plaży
Para na plaży (Shutterstock.com)

Obywatele miasta muszą potraktować zakaz bardzo poważnie. Złamanie go będzie traktowane jako wykroczenie. Illiza Saaduddin Djamal, burmistrz Banda Aceh ogłosił, że obchodzenie walentynek jest według islamskiego prawa absolutnie niedopuszczalne. Co więcej, 14 lutego na ulicach tego położonego na Sumatrze miasta pojawią się dodatkowe patrole policji, które zainterweniują, gdy tylko dostrzegą próby wymiany romantycznych prezentów.

Burmistrz podkreśla, że "chce chronić młodzież". Warto wspomnieć, że w całej prowincji Aceh obowiązuje prawo szariatu. Prawo to uznaje za przestępstwo nie tylko publiczne okazywanie sobie uczuć, ale również cudzołóstwo i homoseksualizm. Jak jednak podkreśla Syahrizal Abbas z lokalnego wydziału zajmującego szariatem, wyznawcy innych religii mogą wybrać, czy chcą być sądzeni zgodnie z prawem islamu, czy świeckim kodeksem indonezyjskim.

Prowincja Aceh cieszy się dużą autonomią. W 2005 roku rząd w Dżakarcie zapewnił jej specjalne przywileje, by zapobiec dalszym aktom agresji ze strony separatystów. Obecnie Aceh to jedyny region w Indonezji, w którym obowiązuje prawo szariatu. Co ciekawe, według postanowień lokalnych władz, gwałcicielowi wymierza się karę 40 batów, podczas gdy cudzołożnicy otrzymują... 1000 batów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić