Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zabronili noszenia burkini. Ze względów bezpieczeństwa

5
Podziel się

Burmistrz Cannes ogłosił zakaz noszenia strojów kąpielowych utożsamianych z islamem. Restrykcje wprowadzono z obawy przed terroryzmem.

Zabronili noszenia burkini. Ze względów bezpieczeństwa
(Instagram.com)
bEUMawMl

Burkini służy ostentacyjnemu okazywaniu przynależności religijnej. Zdaniem lokalnych władz dostęp do plaży powinien zostać ograniczony każdemu, kto nie szanuje dobrych obyczajów i świeckości Francji.

Podjąłem tę decyzję razem z kilkoma innymi, być mieć pewność, że moje miasto jest bezpieczne - czytamy w Independent wypowiedź burmistrza Cannes.

bEUMawMn

Nasuwa skojarzenie z terroryzmem. Dowódca Straży Miejskiej w Cannes Thierry Migoule przyznał, że nie chodzi o zupełne zakazanie symboli religijnych na plaży. Przypomniał, że burkini budzi pewne konotacje z terrorystycznym ruchem, który wypowiedział Francji wojnę.

*Cannes znajduje się 30 km od Nicei. * Podczas Dnia Bastylii doszło tam niedawno do ataku terrorystycznego, za którym stało ISIS. Mohamed Lahouaiej-Bouhlel zamordował wówczas aż 85 przypadkowych osób.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMawMt

bEUMawMO
KOMENTARZE
(5)
iwona
5 lata temu
i bardzo dobrze, niech oni dostosowują się do nas a nie my do nich
marek
5 lata temu
Nasuwa skojarzenie z terroryzmem - parawany :-)
GGG
5 lata temu
To już musztarda po obiedzie. Znajdą się jacyś durnie którzy będą bronić ich "swobód obywatelskich" i zacznie się prawna przepychanka....a tam muzułmanie myk, i myk i myk mnożą się jak szczury. A za czas jakiś będzie inny zakaz - bikini i strojów kąpielowych niezgodnych z prawem szarija
bEUMawMP
Otaku
5 lata temu
Tak w ogóle to wyraz"burkini" nie powinien istnieć. Bikini to DWA ubrania. A to wygląda jak one-piece...BTW - ciekawe KIEDY zamkną meczety z powodu terroryzmu, ja bym tak dawno zrobił!
a co mi tam
5 lata temu
Nareszcie, oby tylko nie za późno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić