aktualizacja 

Założyciel słynnej firmy nie żyje. Wypadł z kajaka

Biznesmen zginął w wypadku podczas spływu kajakowego w Patagonii na południu Chile. Miał 72 lata.

Założyciel słynnej firmy nie żyje. Wypadł z kajaka
(East News)

Mężczyzna przebywał wraz pięcioma innymi osobami na jeziorze General Carrera. Silne fale wywróciły kajak, którym płynął biznesmen. Wojskowa łódź patrolowa wyłowiła z wody trzy osoby, pozostałe podjął śmigłowiec ratowniczy.

Douglas Tompkins trafił do szpitala w stanie skrajnej hipotermii. "The New York Times", powołując się na lokalne wiadomości, podał, że 72-latek "spędził sporo czasu w wodzie o temperaturze poniżej 4 stopni Celsjusza". Następnie został przetransportowany do szpitala w Coyhaique, gdzie zmarł na oddziale intensywnej terapii.

Biznesman był współzałożycielem firmy The North Face, która powstała w 1966 roku. Cztery lata później, wraz z pierwszą żoną Susie Tompkins Buell powołał do życia firmę odzieżową Esprit. Z Tompkinsem na czele, Esprit zyskał na popularności osiągając zyski ze sprzedaży na poziomie jednego miliarda dolarów.

Tompkins był jednak coraz bardziej rozczarowany światem biznesu. Po przejściu na emeryturę w 1989 roku, przeniósł się do Ameryki Południowej i poświecił działalności na rzecz środowiska.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić