Zamach w Monachium mógł być zaplanowany na dużą skalę

1

Jeden z dziennikarzy, obecny na nocnej konferencji prasowej monachijskiej policji, ujawnił, że organizatorzy akcji mogli zwabiać użytkowników Facebooka na miejsce strzelaniny.

Zamach w Monachium mógł być zaplanowany na dużą skalę
(o2.pl)

Na Facebooku miała pojawić się podejrzana gra. Według dziennikarza zachęcała ona, by w piątek 22 lipca użytkownicy poszli do restauracji McDonald's znajdującej się naprzeciwko centrum handlowego Olympia-Einkaufszentrum w Monachium. To tam rozległy się pierwsze strzały.

Nie można tego potwierdzić w stu procentach. Zbadamy również możliwość, czy zamachowcy używali Facebooka, by zwabić więcej ofiar w miejsce planowanego ataku - powiedział na konferencji rzecznik monachijskiej policji.

Mieli tam przyjść, by coś wygrać. Najprawdopodobniej użytkownicy, którzy natknęli się na atrakcyjne ogłoszenie, zostali poinformowani o nieistniejącej i bardzo atrakcyjnej promocji - informuje brytyjski "Mirror".

W masakrze w Monachium zginęło 9 ofiar. Oficjalny komunikat tamtejszej policji mówi także o 16 rannych. Przypomnijmy, że do strzelaniny doszło w piątek 22 lipca. Około godziny 18 naprzeciwko centrum handlowego rozległy się strzały, później napastnik udał się do środka.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić