aktualizacja 

Zamach w stolicy Turcji! Nie żyje co najmniej 27 osób

9

Do ataku terrorystycznego z użyciem ładunków wybuchowych doszło w niedzielę po godzinie 18 w Ankarze. Zginęło 5 osób, a 75 zostało rannych.

Zamach w stolicy Turcji! Nie żyje co najmniej 27 osób
(Twitter, AlwaysActions)

Do wybuchu doszło w dzielnicy Kizilay położonej w centrum stolicy. Reporterzy tureckiej telewizji NTV twierdzą, że zamachu dokonano z użyciem samochodu pułapki, jednak władze nie potwierdzają tych doniesień.

Terroryści chcieli zabić jak najwięcej ludzi. Świadkowie zdarzenia donoszą, że eksplozja miała miejsce w pobliżu głównego dworca przy Bulwarze Ataturka. Ruchliwa stacja obsługuje aż 10 różnych linii autobusowych.

Policja ewakuuje okolice parku Güvenpark. Turecki odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, RTÜK ogłosiła właśnie, że zabrania mediom transmitowania nagrań z miejsca zdarzenia - donosi Hurriyet Daily News.

Stany Zjednoczone ostrzegały Turcję 11 marca o możliwym ataku terrorystycznym w przyszłości W ostatnim czasie Turcy wielokrotnie padli ofiarą zamachów bombowych. W październiku 2015 roku terroryści z tzw. Państwa Islamskiego zaatakowali w pobliżu Głównego Dworca Kolejowego w Ankarze zabijając 103 osoby. W lutym tego roku zaś nieznani sprawcy wysadzili się w powietrze w tłumie protestującym przeciwko rządowi Erdogana. Zginęło wtedy 29 osób, a 81 zostało ciężko rannych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić