aktualizacja 

Zamachowiec przed atakiem wysłał SMS

17

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani w związku z atakiem na Promenadzie Anglików. Tym samym liczba aresztowanych osób powiązanych z zamachem wzrosła do 7.

Zamachowiec przed atakiem wysłał SMS
(Eric Gaillard/Reuters/Forum)

Pierwszą aresztowaną osobą była eksżona zamachowca. Kolejną - mężczyzna ze zdjęcia powyżej, ten z ręcznikiem na głowie. Zanim zaatakował na nicejskiej promenadzie, Tunezyjczyk Mohamed Lahouaiej Bouhlel dwukrotnie - 12 i 13 lipca - przejechał ciężarówką tą samą trasą.

Policja uznała, że jest podejrzany ze sprawą Mohameda Lahouaiej Bouhlela, który w Nicei zabił ciężąrówką 84 osoby - informuje "Daily Mail".

Jednego mężczyznę zatrzymano w piątek wieczorem, trzech innych w sobotę. Dwóch z nich miałoby być wspólnikami Bouhlela. Tak twierdzi francuska telewizja BFM TV, powołując się na policyjne źródła. Do jednego z nich zamachowiec napisał przed atakiem SMS-a: "Przynieś więcej broni, przynieś pięć dla C".

Choć nie od razu, ISIS wzięło na siebie odpowiedzialność za zamach. Władze francuskie utrzymują, że 31-letni Bouhel zapewne zradykalizował swoje poglądy na krótko przed atakiem. Wcześniej nie stosował się do nakazów islamu.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Tragedia w Nicei

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić