Zamachowiec-samobójca z Ansbach był powiązany z ISIS

7

Bawarski minister spraw wewnętrznych ujawnił zawartość laptopa oraz telefonu Syryjczyka.

Ansbach
Ansbach (PAP/EPA, Daniel Karmann)

27-letni zamachowiec przed śmiercią nagrał filmik, w którym deklarował lojalność wobec ISIS. Jak informują zagraniczne media, w tym BBC, Joachim Hermann, szef MSW Bawarii przyznał, że podczas przeszukania mieszkania Syryjczyka znaleziono laptopa, dwa telefony oraz liczne karty SIM. Ich zawartość jednoznacznie potwierdza jego fascynację terroryzmem oraz powiązania z Państwem Islamskim. Na miejscu odkryto również materiały wybuchowe.

Według najnowszych doniesień zamachowiec miał na ciele ślady wojennych ran. Mężczyzna przybył do Niemiec z syryjskiego miasta Aleppo i zgodnie z wcześniejszymi informacjami odmówiono mu azylu. 27-latek miał zostać deportowany do Bułgarii, gdzie otrzymał prawo stałego pobytu i wiadomo, że otrzymał w tej sprawie co najmniej dwa pisma.

Mężczyzna działał jako "wolny strzelec". Z tego powodu, jak twierdzi burmistrz Ansbach, powstrzymanie zamachu było niemal niemożliwe. Po ataku niemiecki minister spraw wewnętrznych zapowiedział wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa, które jednak "nie przeszkodzą ludziom w normalnym życiu".

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić