Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zamachowiec wysadził się niedaleko Bagdadu. Nie żyje 26 osób

32
Podziel się:

Państwo Islamskie dokonało kolejnego samobójczego zamachu w Iraku. Tragedia rozegrała się tuż po meczu piłki nożnej.

Zamachowiec wysadził się niedaleko Bagdadu. Nie żyje 26 osób
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Mężczyzna zdetonował tzw. pas szahida w miejskim parku w miejscowości Iskandariji w Iraku. Wybuch ładunku nastąpił tuż po zakończeniu meczu piłki nożnej amatorów. W wyniku eksplozji zginęło 26 osób, a 71 zostało rannych. O zdarzeniu poinformował szef policji w prowincji Babil. Za zamach odpowiada ISIS.

Iskandarija leży 40 kilometrów na południe od Bagdadu. Zamieszkuje ją 65 tysięcy osób, zarówno sunnitów jak i szyitów.

Na początku marca w wyniku innego ataku, do którego również przyznaje się Państwo Islamskie, zginęło 60 osób. Doszło wtedy do wybuchu wypełnionej paliwem cysterny, która wjechała w punkt kontrolny 80 kilometrów na południem w miejscowości Al-Hilla.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
anty-terror
7 lat temu
Państwo dziennikarstwo! Pisząc "Państwo Islamskie" legitymizujecie istnienie państwa, które sieje bezmyślny i prymitywny terror na całym świecie. Zastanówcie się, co co czynicie, bo pisząc tak popieracie istnienie takiego świńskiego tworu! Jesteście żałośnie bezmyślni ...
Aga
7 lat temu
Dziękuję Pani Premier Szydło, za to ze jest twarda i mówi głosem wolnych Polaków! My chcemy Polski- nie kompromisów unijnych. W sposób lojalny oddaje pełnię decydowania rządowi PISu. Wreszcie, po tylu latach mamy władzę w państwie a nie pseudodemokratycznych pionków na usługach zachodu. Będziemy bronic tożsamości polskich narodów, polskich narodów podkreślam.
koda
7 lat temu
Boję się
nasz bohater
7 lat temu
A co na to Prezes? Podjął uchwałę?
smutny
7 lat temu
A kiedy będzie atak państwa chrześcijańskiego? Kiedy ktoś z chrześcijan zacznie wysadzać meczety? Odwet musi być!!
rAZEM
7 lat temu
A CO NA TO R.SWETRU?
rose
7 lat temu
""Bb 26 mar, 00:47 Ktoś ma w tym swój interes. Ktoś to finansuje i dostarcza broń.Nasze służby informacyjne zostały zniszczone i zlikwidowane przez maciarewicza. Sprawnie działają służby innych państw,.chyba wiedzą kto to finansuje i dlaczego."" W Polsce nie ma służb i zamachów tam są służby i zamachy. LOGICZNE DO BULU.
rose
7 lat temu
""ale jaja... nie wielkanocne 2 godziny temu Pozbierajcie fakty, to ruscy sieją zło, tak samo amerykanie, ale w obu tych krajach rządzą żydki......". Gdyby Rosją rządził jewrieje to Ukraina byłabyjuż ograbiona przez Merkel / bo by była w UE i Nato /a na Krymie były by bazy atomowe USćpunArmy
polak maly
7 lat temu
bambus z usa robi z nimi intresy i udaje glupka , ze sie z nimi rozprawi.za ta chciwosc zaplacimy wszyscy...
Otaku
7 lat temu
Za czasów pana Saddama takich rzeczy nie było. Sunnitów i szyitów TRZYMAŁ o podeszwą swego buta i likwidował co bardziej radykalnych. A to JEGO powieszono za ludobójstwo...
Andrzej
7 lat temu
http://q.gs/8891021/islamscy-terrorysci-szykuja-zamachy-w-ue Dziwi mnie tylko fakt, że wszyscy piszą o potencjalnych zamachach, a służby nie działają tak jak powinny. Być może to, tylko taka medialna nagonka, ale fakt jest taki, że niektóre artykułu pojawiały się wcześniej niż zamachy.
gol
7 lat temu
tam to sie moga wysadzac
ass
7 lat temu
Jakiego "Państwa islamskiego" ?????????????? - Nauczcie się gimbusy że to nie "Państwo" ... to zwykłe terytorium islamskich bandytów i morderców.
SYF
7 lat temu
ŚMIERDZIELE ŁAŻĄ PO EUROPIE ZAMIAST ZROBIĆ PORZĄDEK U SIEBIE A WYPIERRR
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić