aktualizacja 

Zamachowiec z Nowego Jorku złapany. Wcześniej postrzelił policjanta

40

Policja opublikowała zdjęcie i dane mężczyzny podejrzewanego o podłożenie bomb w Nowym Jorku i stanie New Jersey. Ten naturalizowany Amerykanin to urodzony w Afganistanie 28-letni Ahmad Khan Rahami. Kilkanaście godzin po wydaniu listu gończego został zatrzymany.

Zamachowiec z Nowego Jorku złapany. Wcześniej postrzelił policjanta
(PAP/EPA)

Służby uprzedzały, że Rahami może być uzbrojony i niebezpieczny. Niestety, w pełni potwierdziło się to podczas jego zatrzymania. Namierzono go w miejscowości Linden w stanie New Jersey. Zanim założono mu kajdanki, zdołał postrzelić jednego policjanta w klatkę piersiową.

Funkcjonariusz jest lekko ranny, miał kamizelkę kuloodporną. Rahami też został postrzelony - donosi NBC.

*Policja dostrzegła go na wideo nagranym przez kamerę monitoringu w Nowym Jorku na Manhattanie. *Pojawił się w kadrze w chwili wybuchu ładunku. W wyniku eksplozji rannych zostało 29 osób.

Zobacz także: Mężczyznę zidentyfikowano na podstawie danych z telefonu komórkowego znalezionego w pobliżu miejsca wybuchu.

W związku z zamachem jeszcze 18 września zatrzymano pięć osób. Mogą to być członkowie rodziny Rahamiego.

Na Rahamiego wskazywały też wcześniejsze eksplozje. Pierwsza miała miejsce w New Jersey w sobotę 17 września podczas charytatywnego biegu Semper Five Run. Druga dzień później, w pobliżu stacji Elizabeth na trasie kolei metropolitarnej w stanie New Jersey. W tym rejonie znaleziono plecak z pięcioma kolejnymi bombami. Ahmed Khan Rahami mieszka lub mieszkał właśnie w mieście Elizabeth.

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić