Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Zamiast wyrzucać marchew, robią z niej wódkę

6
Podziel się:

Rolnicy mieli problem ze sprzedażą niezbyt dobrze wyglądającej marchwi do supermarketów. Nie chcieli jej jednak wyrzucać. Postanowili zacząć robić z niej wódkę.

Zamiast wyrzucać marchew, robią z niej wódkę
(Facebook/Flinders Peak Winery)

Zaczęło się od marchewkowego piwa. Opracował je wraz z browarnikiem mąż jednej z rolniczek. Spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem, ale pojawił się problem.

Trzy lata temu mój mąż Richard i Wade Curtis (browarnik z Ipswich) stworzyli piwo marchewkowe. Było dobre, ale… żadna z nas nie przepada za piwem – mówi Alice Gorman, jedna z pomysłodawczyń wódki w rozmowie z thecourier.com.au.

*Dwie kobiety z kolektywu rolniczego z Scenic Rim w Queensland wpadły więc na pomysł wódki. *Skontaktowały się z producentem tego wysokoprocentowego alkoholu. Tam uznano pomysł za idiotyczny, ale ostatecznie wyprodukowano testową partię. Ostatecznie do produkcji trafił wariant nieco słodkawy, z delikatnym posmakiem marchwi. Alkohol trafi do lokalnych sklepów, ale być może, jeśli okaże się hitem, będzie sprzedawany masowo.

Marchwi raczej nie zabraknie. Jak mówią same rolniczki, rocznie zbierają ok. 350 mln sztuk tego warzywa. Zdecydowana większość trafia do supermarketów, ale czasem zdarzają się sztuki, które są poskręcane czy niewymiarowe. Smakują tak samo jak inne, ale nie spełniają wymogów co do wyglądu narzuconych przez sklep.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(6)
flisak
5 lata temu
Była taka piosenka "Marchewkowe pole" , prorocze .
zxc
5 lata temu
W USA ilość wyprodukowanej marchewki liczą w sztukach!!!. Jak wychodzi z prostego dzielenia to jakieś 0,92 marchewki na głowę.
waldek
5 lata temu
piłem u mego kuzyna polecam
cyklon b
5 lata temu
EEE tam marchewka, Polski ziemniak to jest to - od frytek, po chipsy a kończąc na wódce, ale nie wiem co na to narodowcy bo to w końcu emigrant z Ameryki Południowej :)
gość
5 lata temu
Jeżeli jest dobrze zrobiona to niech będzie i z marchewki. Zapach tej naszej odstręcza od czystej.
bratan
5 lata temu
Słodkawych nie lubię ale szklaneczkę na próbę czemu nie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić