Zamówili pizzę do kościoła. Zbiórka z tacy poszła na napiwek

Wzruszające zakończenie mszy w kościele baptystów w Ohio. Wcielając w życie kazania o szczodrości wierni wręczyli przypadkowej osobie zbiórkę z tacy. Wybór padł na dostarczycielkę pizzy.

Zamówili pizzę do kościoła. Zbiórka z tacy poszła na napiwek
(Youtube.com)

Kongregacja kościoła baptystów na przedmieściach Columbus przystała na pomysł wielebnego Steve'a Markle by słowo stało Jezusa się ciałem, a konkretnie tysiącem dolarów. To suma zebrana z datków na tacę w czasie trzech kolejnych mszy. Wierni dawali ze świadomością, że ich pieniądze trafią w ręce kogoś spoza ich kręgu. W tym celu zamówili pizzę.

Na nagraniu wrzuconym do Youtube'a widać jak Natasha, pracownica lokalnego oddziału Domino's Pizza zostaje wprowadzona na scenę. Markle tłumaczy jej, że w ostatnich kazaniach dużo mówili o przypadkowych aktach dobroci dla innych. Zapytał, ile należy się za pizzę i ile najwięcej dostała napiwku.

Za pizzę 5,99 a napiwek? 10 dolarów - wyznała kobieta.

Tutaj masz 15 dolarów, więc niby tylko 9 napiwku. Ale to nie wszystko. Mamy dla ciebie więcej pieniędzy przekazanych przez wiernych - mówi Markle.

Lekko onieśmielona słucha, zakrywa usta w szoku, wybucha płaczem a wierni biją brawo.

Dokładnie 1046 dolarów. Nie mam pojęcia co dzieje się w twoim życiu, ale mam nadzieję, że możemy ci w ten sposób jakoś pomóc - pastor kontynuuje.

Dziękuję, dziękuję wam wszystkim. Bardzo mi pomożecie - mówiła szlochając.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić