Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak25.12.18 (08:54)

Zapadł wyrok ws. studenta z USA, którego skatowano w Korei Płn.

Amerykański sąd zadecydował, że Korea Północna ma zapłacić 501 mln dol. Suma ma być odszkodowaniem za tortury i śmierć studenta Otto Warmbiera.
Forum

Wyrok ma znaczenie gównie symboliczne. Jak zaznacza agencja Associated Press, nie istnieją mechanizmy, które mogłyby zmusić Pjongjang, do wypłacenia odszkodowania.

Sprawa toczyła się od kwietnia. To wtedy rodzice Otto Warmbiera pozwali władze Korei Północnej.

REKLAMA

Korea Północna odpowiada za porwanie, tortury i pozasądową egzekucję Ottona Warmbiera. Ponosi również winę za szkody wyrządzone jego rodzinom - powiedziała sędzia Beryl Howell uzasadniając wyrok.

Śmierć, która dobitnie obnaża zbrodniczy reżim. 22-letni Otto Warmbier odwiedził rządzony przez Kim Dzong Una kraj w ramach wycieczki. Miało to miejsce w 2015 roku. Studenta aresztowano za próbę zabrania propagandowego plakatu, który wisiał w jego hotelu. Mężczyzna został skazany na 15 lat w obozie pracy. Był więziony przez 17 miesięcy. Po tym czasie władze Korei Płn. uwolniły go, ale do USA trafił już w stanie śpiączki. Zmarł 19 czerwca 2017 roku, kilka dni po powrocie do ojczyzny.

Przeprowadzono sekcję zwłok. Jako bezpośrednią przyczynę zgonu wskazano niedotlenienie i niedokrwienie mózgu. Efekty te wywołał uraz głowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: 10 szokujących faktów o Korei Północnej

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij