aktualizacja 

Zapłacił milion złotych kary za muzułmanki w burkini na plaży

51

Rachid Nekkaz to przedsiębiorca z Algierii, który zapłacił mandaty w imieniu trzech kobiet z Francji. Muzułmanki złamały zakaz noszenia kostiumów kąpielowych zakrywających ciało i włosy. Biznesmen wydał na pokrycie grzywien łącznie ok. 235 tys. euro (ok. mln zł) i zapowiedział, że chętnie zapłaci za kolejne.

Zapłacił milion złotych kary za muzułmanki w burkini na plaży
(Instagram.com)

Uważa, że zakaz zaprzecza fundamentalnemu prawu do wolności. Rachid Nekkaz, który dorastał we Francji, nie jest zwolennikiem zasłaniania się przez muzułmanki, ale uważa, że każdy powinien sam decydować o swoim ubiorze. Założył Fundusz Obrony Wolności, który na pokrycie kar dla „nieposłusznych muzułmanek” może przeznaczyć prawie 1,2 mln euro.

Jak tylko widzę, że Francja nie respektuje fundamentalnych praw swoich obywateli, natychmiast wyciągam portfel – czytamy jego wypowiedź w Independent.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

*Prawdopodobnie wykorzystuje nowe przepisy, by zyskać na popularności. *Algierski biznesmen chciał brać udział w wyborach na francuskiego prezydenta w 2007 i 2012 r. Nie miał jednak wystarczająco dużo poparcia, żeby stać się oficjalnym kandydatem. W 2013 r. zrzekł się francuskiego obywatelstwa, by startować w wyborach prezydenckich w Algierii.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Władze Francji zakazały burkini jako stroju symbolizującego islamski ekstremizm. Kobiety nie mogą nosić go w takich nadmorskich kurortach jak Sisco, Cannes i Nicea. Do tej pory grzywnami zostały ukarane co najmniej cztery kobiety, które nie chciały dostosować się do nowego prawa. Ok. sześciu muzułmanek ze względu na burkini musiało opuścić francuskie plaże.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić