o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Zaplanowali zamachy w Niemczech. "Lista śmierci" znanych osób

119
Podziel się

Niemiecka policja rozbiła - jak to określono - prawicową komórkę terrorystyczną.

Zaplanowali zamachy w Niemczech. "Lista śmierci" znanych osób
(iStock.com, Pradeep Thomas Thundiyil)
bDSzErhN

Specjalna grupa policjantów zrobiła naloty w Meklemburgii - Pomorzu Przednim. Przeszukania dotyczyły lokali związanych z dwoma podejrzanymi. Funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań w Rostocku i Schwerinie.

*Obaj planowali ataki na znane postaci niemieckiej lewicy. *Według prokuratury mężczyźni przygotowali nawet listę nazwisk ludzi, których mieli zamiar zabijać - informuje "The Telegraph". Śledczy utrzymali w tajemnicy, kto znalazł się na liście. Podejrzani mieli zamiar użyć broni, którą legalnie posiadali. Mieli w tym celu gromadzić amunicję.

Jednym z podejrzanych jest policjant z małego komisariatu. Służy w miasteczku Ludwigslust niedaleko na południe od Schwerinu. Toczy się wobec niego w tej chwili postępowanie dyscyplinarne. Drugim ma być - według mediów - prawnik małej, lokalnej partii politycznej. Zgodnie z niemieckimi przepisami o ochronie danych nie ujawniono personaliów mężczyzn.

bDSzErhP

Mężczyźni omawiali swoje plany na internetowym czacie. Krytykowali otwarcie niemieckich granic dla imigrantów. Spodziewali się chaosu i upadku Niemiec z tego powodu. Zamieszanie chcieli wykorzystać do wyeliminowania przeciwników politycznych.

W kryzysie widzieli szansę na zabijanie postaci z lewej strony skrzydła politycznego - głosi oświadczenie niemieckiej prokuratury.

Śledczy uznali, że nie ma potrzeby aresztowania podejrzanych. Plany mężczyzn były jeszcze na wczesnym etapie. Prokuratorzy stwierdzili, że wystarczą im na razie dowody znalezione i zabezpieczone w trakcie nalotów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDSzErhV
bDSzEriq
KOMENTARZE
(119)
gtr
4 lata temu
Polityka migracyjna Merkel powoduje podział i radykalizację.
Polak
4 lata temu
A Makreli nie mieli przypadkiem na liście?
!!!!!!!!!!!!!...
4 lata temu
TO CHYBA DOBRZE NO PRZECIEŻ CHCĄ SIĘ Z NIMI INTEGROWAĆ !! TAK DOBRZE SIĘ RAZEM DOGADUJĄ MAKRELA CHWALI SIĘ ŻE TO DOBRE POSUNIECIE ŻE MAJA NOWYCH PRZYJACIÓŁ WIĘC O CO CHODZI !!?? TO TAKA ZABAWA W ZABIJANIE I PODOBA SIĘ WŁADZĄ BO NIC NIE CHCĄ ZMIENIAĆ !!!!!
bDSzErir
99
4 lata temu
Lewacka prowokacja żeby zastraszyć ewentualnych przeciwników Merkel-fuhrera..
hehe
4 lata temu
"Mężczyźni omawiali swoje plany na internetowym czacie" ... ha, ha ponarzekali sobie i pomarzyli, jakby to było fajnie jakby parę łbów zleciało, teoretycznie, ale ... "policja rozbiła prawicową komórkę ... terrorystyczną" ... niemiaszki, wam już nic nie pomoże, może taki los, może tak ma być, za nasze krzywdy ...
Najnowsze komentarze (119)
Neon
4 lata temu
Planowali użyc do zamachu legalnej broni? zarejestrowanej ? Sorry ale to jest tak głupie że nawet pijany islamista by na takie bzdury nie wpadł.Skąd takie kretyńskie nieudolne prowokacje policji??
Niko.
4 lata temu
Powoli otwieraja oczy ale to zapozno juz.Puszka pandory juz otwarta.
żle
4 lata temu
Takich to jakoś szybko wykryją, a islamistów nie mogą (nie chcą) wykryć !
369
4 lata temu
Medal im dac
żydowskie cwa...
4 lata temu
jedni zabijają,toteż muszą się liczyć że ich też zabiją...nie jest tak jak:"żydzie,po co idziesz na wojnę?-zabijać-a jak ciebie zabiją-a mnie za co?...
Prorok
4 lata temu
W 2020 nie będzie państwa Niemieckiego natomiast powstanie republika islamska ,a rodowici Niemcy będą parobkami u islamistów.
ja
4 lata temu
prawicowa komórka terrorystyczna! Hahahahahaha, a jak migranci robią "rzeczy", to ani to nie zamach ani terroryści!
emerjack43
4 lata temu
Gdyby tak bandyci wzięli na celownik polityków.Może by wreszcie przywrócili odizolowanie bandytów na wieki a nie bronili.
bDSzErij
znak
4 lata temu
Domyślam się, kto jest numerem jeden! Może kiedyś marzenia się spełnią.
Prawda
4 lata temu
A od kiedy to nazywa się miłośników partii narodowo socjalistycznej - prawicą? Socjalista to prawica? Tylko w dzisiejszych czasach pismaki na świecie to promują.
czas na siku
4 lata temu
hahahaahahahahaahahahahaha
Juz za chwile...
4 lata temu
Bedzie wojna. Beda wojny domowe w Europie. Kwestia czasu. A matka wojny Merkel.
Zelazny
4 lata temu
Polska lista smieci: Schetyna, Tusk, Kwasniewski, Walesa, Rosa von Thun itd, HGW, Petru, Kramer, Janda, Olbrychski, J. Lewandowski, E. Wasacz, Balcerowicz, Cimoszewicz, Polowa TK,... lista jest dluzsza.
Place
4 lata temu
Sam bym zaplacil za odstrzal Merkel.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić