Zarabiają nie tylko na sprzedaży iPhone'ów, ale też na ich złomowaniu. Tona złota!

Dzięki recyklingowi starych iPhonów, iPadów i Macbooków, firmie Apple udało się odzyskać budzącą podziw sumę w postaci metali szlachetnych.

Obraz
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

*Przy obecnych cenach złota, to równowartość około 150 mln zł. *To jednak nie wszystko. Firma odzyskała także 3 tony srebra (to prawie 6 mln zł) i ponad 1300 ton miedzi - podaje independent.co.uk.

Apple w ramach pilotażowego programu przyjmuje stare telefony przy kupnie nowego. Dzięki temu wiele starych modeli nie krąży na rynku wtórnym, ale wróciło do firmy. Gigant ma z tego podwójny zysk. Łatwiej sprzedać mu nowy sprzęt, a ze starego odzyskuje najcenniejsze elementy.

Producenci nie umieszczają złota w sprzęcie elektronicznym, bo są rozrzutni. Metale szlachetne stosuje się w komponentach, ponieważ są dobrymi przewodnikami, nie rdzewieją i nie utleniają się.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie