Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zdenerwował się i podarł 30 tys. zł. Teraz oni to sklejają

Podziel się:

Chwila załamania i stało się. 79-letni mieszkaniec Chin w ataku szału zniszczył oszczędności swojego życia.

Zdenerwował się i podarł 30 tys. zł. Teraz oni to sklejają
(East News, CEN)

Chory psychicznie mężczyzna podarł pieniądze na 2 tys. kawałków. Jego „ofiarą” padło 47 tys. juanów, co jest odpowiednikiem blisko 29 tys. zł.

*Emeryt o imieniu Luo jest osobą cierpiącą na zaburzenia psychiczne. *Pewien „epizod niestabilności psychicznej” zakończył się drastycznym posunięciem, którego - jak się później okazało - zupełnie nie pamięta. 79-latek nagle wpadł w szał, zniszczył pieniądze, po czym stracił przytomność. Dopiero kiedy się ocknął, dotarło do niego to, co zrobił.

W lokalnych mediach, które zainteresowały się sprawą, stwierdził, że czuje… żal. Incydent poruszył pracowników Emeishan Rural Commercial Bank , którzy zaproponowali pomoc w sklejeniu banknotów. „Zabawa” potrwa około tygodnia i będzie brało w niej udział 13 pracowników banku. Kiedy skończą, Luo bez problemów będzie mógł ponownie cieszyć się swoimi oszczędnościami - podaje scmp.com.

*Do zdarzenia doszło w Emeishan w Chinach. *Mężczyzna jest emerytowanym weterynarzem, którego miesięczna emerytura wynosi ok. 1,2 tys. zł. Gdyby nie fakt, że ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną, którą leczy od 9 lat, zostałby ukarany karą grzywny za zniszczenie pieniędzy. Grzywna wyniosłaby ok. 6 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić