aktualizacja 

Zdumiewające słowa Waszczykowskiego o Polakach na Wyspach

W rozmowie z agencją Reuters minister spraw zagranicznych proponuje władzom brytyjskim pewną umowę. Stałe bazy NATO w naszym kraju w zamian za akceptację ograniczeń praw polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii.

Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski (AFP/EAST NEWS)

Londyn może znaleźć złoty środek na opór w sprawie imigrantów. Zdaniem Waszczykowskiego Wielka Brytania mogłaby zaproponować pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa naszemu kraju - informuje rp.pl.

Byłoby nam bardzo trudno zaakceptować jakąś dyskryminację [czyli podział praw socjalnych imigrantów w Wielkiej Brytanii ze względu na pochodzenie]. Chyba, że Wielka Brytania efektywnie pomagałby nam spełnić nasze ambicje obronne podczas szczytu w Warszawie - mówi Agencji Reuters Witold Waszczykowski.

Premier David Cameron nie radzi sobie z wydatkami budżetowymi na cudzoziemców. Ograniczenie praw socjalnych dla przybyszów zza granicy jest jednym z najważniejszych zagadnień głośno dyskutowanych na Wyspach przed referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Głosowanie odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Za siedem miesięcy w Warszawie odbędzie się szczyt NATO. Waszczykowski stwierdza też w wywiadzie, że w zamian za instalację stałych baz NATO Polska nie będzie odrzucała koncepcji niektórych państw Sojuszu, aby wznowić dialog z Rosją.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić