aktualizacja 

Zespół Lombard oburzony na Komitet Obrońców Demokracji

Manifestacje pod sztandarami Komitetu Obrony Demokracji wciąż budzą emocje. Tym razem głośno jest o pochodzie w Poznaniu.

Pochód w Poznaniu
Pochód w Poznaniu (East News, Paweł Matysiak/REPORTER)

Wszystko za sprawą piosenki „Przeżyj to sam” zespołu Lombard. Utwór śpiewano na poznańskim marszu, co nie spodobało się jego autorom. Swoje stanowisko opublikowali na facebookowym profilu. Artyści zarzucili komitetowi wykorzystanie piosenki do politycznych celów bez ich wiedzy i zgody.

To hymn pokoleń Polaków bez względu na poglądy polityczne czy przynależność partyjną - głosi oświadczenie.

Zespół odniósł się też do komentarzy, według których demokracja w Polsce miałaby być zagrożona:

Po wygranych wyborach, posiadając mandat społeczeństwa, chcą urządzić Polskę według swojej wizji, marzeń i mają do tego prawo! Jesteśmy patriotami. Losy naszego kraju nie są nam obojętne. Dlatego z troską pochylamy się nad tym, co w ostatnich dniach dzieje się na polskich ulicach, jednak wciąż nie uważamy iż polska demokracja jest zagrożona - dodaje zespół.

*W momencie pisania artykułu protest zespołu polubiło na FB ponad 2,5 tysiąca osób. *Pod postem znalazło się też wiele komentarzy – w zdecydowanej większości zgadzających się z opinią zespołu.

Utwór „Przeżyj to sam” po raz pierwszy wyemitowano w 1982 roku na antenie radiowej „Trójki”. Po dwóch dniach działająca wówczas cenzura zarządziła jednak jego zdjęcie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić