Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zgadniesz ile kosztuje jeden odcinek "Gry o tron"?

7
Podziel się

To jeden z najdroższych seriali w historii. A im dłużej trwa, tym większe robią się smoki, których stworzenie za pomocą komputerów pochłania coraz większą część budżetu HBO. Ile kosztowało stworzenie każdego odcinka szóstego sezonu, który będzie miał premierę 24 kwietnia?

Zgadniesz ile kosztuje jeden odcinek "Gry o tron"?
(Materiał prasowy)
bETGwvud

Kilka lat temu budżet jednego odcinka "Gry o tron" wynosił 6 milionów dolarów. Od tamtego czasu smoki jednak wykluły się z jajek, zaczęły rosnąć, latać i ziać ogniem. HBO na każdy odcinek z szóstego sezonu przeznaczył okrągłe 10 milionów dolarów - informuje "Time".

*Wychodzi na to, że koszt nowego sezonu wyniesie 100 milionów dolarów. * Szósty sezon, podobnie jak każdy poprzedni, będzie miał 10 odcinków. Twórcy serialu ujawniają, że szykuje się największa bitwa w historii seriali telewizyjnych. Setki wojowników spotkają się na polu walki. To najprawdopodobniej ona pochłonie sporą część całego budżetu.

*10 milionów to kwota potężna, ale nie rekordowa. * Taki sam wynik mieli m.in. "Przyjaciele". Może się to wydawać niemożliwe, ale w przypadku kultowego sitcomu aż 6 milionów pochłaniały gaże dla głównych bohaterów.

bETGwvuf
bETGwvuG
KOMENTARZE
(7)
czk
6 lat temu
Mega super serial
bigyapa
6 lat temu
Nie jestem zwolennikiem seriali,ale ten jest świetny, czekam z niecierpliwością.
Marcin
6 lat temu
Oglądałem pół odcinka nuuuda!
bETGwvuH
KOP-2
6 lat temu
Wydają mnóstwo kasy ale efekt jest widoczny , najlepiej zrobiony serial jaki widziałem , wzór na przyszłość dla innych twórców . I tak trzymać .
l
6 lat temu
E tam przychody za 1 odc i tak pwn 2 razy większe
xyz
6 lat temu
To normalna kwota dla HBO, wszystkie ich seriale mają milionowy budżet za odcinek.
V3
6 lat temu
Serialik słabiutki jak Polska gospodarka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić