o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Adam Dudkiewicz
|

Zginęła przez miesiączkę. Winny zabroniony rytuał

24
Podziel się

18-latkę z Nepalu ukąsił jadowity wąż. Ukrył się w specjalnej szopie, gdzie przebywają kobiety przechodzące miesiączkę. Tam też wtrącono dziewczynę.

Zginęła przez miesiączkę. Winny zabroniony rytuał
(flickr)
bEDWGrxN

Tragiczny wypadek zdarzył się w nepalskim dystrykcie Dailekh. Rodzina zamiast zapewnić córce fachową pomoc lekarską, zaprowadziła ją do lokalnego szamana. Temu nie udał się pomóc umierającej.

Dziewczyna żyła jeszcze siedem godzin po ukąszeniu węża, ale zmarła, ponieważ pomoc medyczna nie nadeszła wystarczająco szybko - mówi lokalny urzędnik Surya Bahadur Shahi w rozmowie z AFP, na którą powołuje się International Business Times".

Incydent związany jest z hinduskim rytuałem chaupadi. Kobieta w momenciekrwawienia jest nieczysta. Co więcej jeśli dotknie drzewa, nie wyda ono nigdy więcej owoców. W czasie miesiączki nie wolno im wypić nawet mleka. Jeśli się tak stanie, krowa więcej go nie da. Dlatego też wygania się je do prowizorycznie skonstruowanych chat z dala od osiedli ludzkich.

bEDWGrxP

W 2005 roku, Sąd Najwyższy Nepalu, orzekł, że praktyka jest nielegalna. Mimo to dalej się ją kultywuje. Rokrocznie z tego powodu ginie wiele kobiet. W grudniu 2016 "CNN" informowało o śmierci 15-latki. W podobnym okresie zmarła druga kobieta, jednak przyczyny jej śmierci nie ujawniono.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEDWGryq
KOMENTARZE
(24)
pies na baby
4 lata temu
To ten sam Nepal, co polskie lewactwo robiło zrzutę po trzęsieniu Ziemi?
XX
4 lata temu
Światem żądzą mężczyźni.Kobieta podczas menstruacji jest nieprzydatna i stąd takie zwyczaje.Szacunek,opieka ,znajomość biologii człowieka?Zbyteczne gdy mężczyzna nie ma w tym interesu.Oczywiście nie wszyscy do jednego,,worka" ale godne uwagi.Czy to jest też gorszy sort?
www.
4 lata temu
Oby nasz wielki-maly wodz nie zginal przez miesiecznice , bo bedzie koniec "dobrej zmiany " i co nam biednym pozostanie , tylko placz i zgrzytanie zebami.
bEDWGryr
www.
4 lata temu
XXI wiek wiara w "bogow" , gusla , przesady , niebo , pieklo - ludzie to jednak strasznie durne istoty.
zepsuty świat
4 lata temu
Okazuje się ,że głupota obojętnie gdzie zaistnieje, jest zawsze szkodliwa.Dlatego też walka z głupotą powinna, być naczelnym zadaniem każdego człowieka,bez względu na przekonania, przynależności czy rasę.
Aska
4 lata temu
kobieta..im..je... czyli, ze co... mowimy o jednej, czy o ogole kobiet.. Misiu, przeczytaj,zanim wyslesz PELNIACEMU OBOWIAZKI REDAKTORA,... bo bedzie kicha i nie wyplaca ci pelnej wierszowki
dr
4 lata temu
zacofane towarzystwo.
smyku
4 lata temu
cytat z powyższego newsa autorstwa pana redaktora Adama: "Temu nie udał się pomóc umierającej". Panie redaktorze, czytajmy co piszemy.
fi
4 lata temu
"Temu nie udał się pomóc umierającej."-polskojęzyczne media dają przykład poprawnej polszczyzny, nie pierwszy zresztą
gosc
4 lata temu
u nas we wsi z pogotowia by wysłali na PKS do szpitala oddalonego 50 km taki system byłem z sąsiadem na pogotowiu miał rozciętę przed ramie na długosci 15 cm z pogotowia odesłali do przychodni była pani pediatra one nie zszyje z przychodni podali adres szpitala i sam zabandażowałem A MOGŁEM DO (weteryniaża ) on by udzielił pomocy
kobieta
4 lata temu
Co za glupi tytul - "zginela przez miesiaczke".. Zginela przez ciemnote
6u66
4 lata temu
tak wygladaja kobiety ktore nie mysla
wyksztalcony
4 lata temu
To mi przypomina Andrzeja Dude.
bEDWGryj
lex
4 lata temu
lewackie rządy..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić