Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Zgwałcili nastolatkę na imprezie. Wszystko sfilmowali kamerą

344

Trójka mężczyzn została skazana za gwałt na chorej 16-latce, którą odurzyli na imprezie.

Zgwałcili nastolatkę na imprezie. Wszystko sfilmowali kamerą
(Facebook.com)

Podczas procesu o gwałt zbiorowy, policja pokazała 17-minutowy film. Materiał nagrali sami napastnicy przy pomocy kamery GoPro. Dziewczyna nie widziała nigdy tego filmu. Śledczy nie pokazali go w obawie o jej zdrowie psychiczne. Nastolatka cierpi na lekką niepełnosprawność umysłową.

W sprawie skazano trzech mężczyzn. 27-letni Kurt Stevenson otrzymał karę 13 lat więzienia. 25-letni Andrew Waters trafi za kratki na 11 lat i 6 miesięcy. Skazano również Tristana Carlyle-Watsona (widoczny na zdjęciu), który otrzymał wyrok czterech lat i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności – informuje "The Daily Mail".

Adwokat gwałcicieli próbował interpretować słowa dziewczyny wypowiedziane na nagraniu jako przyzwolenie. Sąd jednak nie dał się przekonać tym argumentom. Jeden z napastników miał powiedzieć, że jej przyjście na imprezę jest jak "rzucenie kawałka mięsa do stada wilków” – czytamy w relacji z rozprawy w portalu news.com.au.

Napastnicy zaprosili dziewczynę przez Facebooka na imprezę. Później odurzyli ją marihuaną i alkoholem. Podczas balangi w Sydney 16-latka straciła świadomość. Obudziła się dopiero po kilku godzinach. Leżała naga w parku i była cała zakrwawiona.

Zobacz także: Zobacz także: 30 lat więzienia dla gwałciciela? Nowy projekt ministerstwa

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić