Zima powraca w wielkim stylu. Nowa prognoza

8

Polskę odwiedzi Susanna, czyli niż, który przyniesie śnieżyce. Padać może przez okrągłe dwie doby.

Zima powraca w wielkim stylu. Nowa prognoza
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Susanna przyniosła silny wiatr południowym regionom Polski, wkrótce przyniesie także śnieżyce. Ten niż, z centrum znajdującym się aktualnie w rejonie Kanału La Manche, wolno przemieszcza się w stronę Danii – informuje „TVN Meteo”.

Kolejnym przystankiem będzie Polska. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dwóch województw, które najbardziej odczują obecność niżu.

*Od godziny 17 w środę do 9 w czwartek obowiązuje ostrzeżenie w województwie małopolskim. *Meteorolodzy przewidują, że w górach spadnie od 15 do 20 cm śniegu, a w niższych obszarach do 15 cm.

W miejscowościach podgórskich: Zakopanem, Wiśle czy Szklarskiej Porębie początkowo padać ma na zmianę deszcz i śnieg, później sam śnieg – precyzuje newsweek.pl

*Od 10 do 15 cm śniegu spadnie też w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. *Tutaj alert również obowiązuje od godziny 17 w środę do 9 następnego dnia.

*Zimowa aura z pewnością jest dobrą wiadomością dla narciarzy. *Dzięki pokrywie śnieżnej polepszą się warunki na stokach narciarskich.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić