Złodziej wpadł przez... sportowe buty. Myślał, że nikt nie zauważy?

1

Katowickiego złodzieja zgubiła próżność. Z okradanego mieszkania zabrał bowiem buty sportowe, w których później nie omieszkał przechadzać się po mieście.

Złodziej wpadł przez... sportowe buty. Myślał, że nikt nie zauważy?
(Policja)

Tak maszerującego mężczyznę zobaczył mieszkaniec Katowic, którego okradziono kilka dni temu. Poznał charakterystyczne buty i zawiadomił o tym policję. Po jej przybyciu na miejsce rzeczywiście okazało się, że jest to element garderoby należący do pokrzywdzonego. 26-letni złodziej był wyraźnie zaskoczony zatrzymaniem.

Mężczyzna został aresztowany i przesłuchany. Podczas rozmowy wyjawił, że pomagał mu jeszcze 18-letni kolega. Obydwaj weszli do mieszkania, ponieważ znaleźli na klatce klucze. Zabrali z niego dwa laptopy, cztery telefony komórkowe, perfumy, dwa tys. złotych, biżuterię i właśnie te buty. Właściciele mieszkania oszacowali straty na 20 tys. zł.

Część skradzionych przedmiotów policjanci odnaleźli w lombardzie. Reszta, jak wyjaśnili sprawcy, została sprzedana przypadkowym osobom. Tymczasem sportowe buty były na tyle atrakcyjne, że jeden z rabusiów zaczął w nich chodzić.

Teraz obydwaj przestępcy mogą trafić do więzienia. Grozi im nawet pięć lat za kratkami.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić