o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Złodzieje patriotyzmu

53
Podziel się

My – polscy patrioci, ciężką pracą budujący nasz kraj, płacący podatki, tworzący polską kulturę, prowadzący firmy, działający w organizacjach społecznych – jesteśmy ofiarami narastającej epidemii kradzieży pojęć. Pojęć podstawowych, które przysługują nam na równi z tymi, którzy ich nieustannie nadużywają. Polskości i patriotyzmu.

Złodzieje patriotyzmu
(Instagram/piotrgaluhn)
bDTIfcMl

Złodziej patriotyzmu to ktoś, komu wydaje się, że, by zostać patriotą, wystarczy się drzeć i nienawidzić. Lewicy, centrystów, gejów, ateistów, Arabów i wszystkich, którzy ich przypominają. Że pełniąc urząd publiczny trzeba mieć usta pełne farmazonów o „antypolakach”, „polskojęzycznych”, „polakożercach” i „antypatriotach”. A jednocześnie działać przeciwko wolnościom dla Polaków i polskiej, narodowej kulturze.

Złodziej patriotyzmu umie tylko nakręcać agresję. W rocznicę Powstania Warszawskiego tłumy kiboli znieważyły pamięć zamordowanych, skandując obelgi i odpalając petardy w godzinę „W”. Na pewno wiedzą, że na pogrzebie się milczy – postanowili po prostu zawłaszczyć tragedię wszystkich Polaków. Wzburzenie prawdziwych patriotów wywołało ostatnio zdjęcie bejsbolowego kija, na którym jakiś domorosły biznesmen zamieścił wizerunek Małego Powstańca. Do czego takie kije służą podgolonym bandytom i jak to świadczy o ludziach sprzedających i kupujących te akcesoria – tłumaczyć nie trzeba. Zagubiony chłopiec, który od dwóch lat jest księdzem, wygłasza na Facebooku antysemickie brednie, ignorując zakaz wystąpień nałożony na niego w związku z faszystowskimi kazaniami we wrocławskim kościele.

W ostatnich dniach w Kielcach znieważono flagę naszego Państwa symbolami Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Urządzono publiczny raut na cześć tej formacji kolaborującej z hitlerowcami. Raporty Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej mówiły o nich jako o zdrajcach korzystających z niemieckiego wsparcia i aktywnie współpracujących z gestapo, znienawidzonych przez mieszkańców świętokrzyskich wsi. Dziś złodzieje patriotyzmu każą nam ich czcić. Nas nie ogłupią – nasi dziadkowie i babcie pamiętają wojnę, wielu walczyło nawet przeciw faszystom. Przyzwolenie na kłamliwą, antypolską propagandę grozi jednak ogłupieniem kolejnych pokoleń.

bDTIfcMn

A złodzieje patriotyzmu nie ukrywają, że chcą je ogłupić. Minister-prokurator Zbigniew Ziobro zażądał wprowadzenia nowych przepisów. W teorii miałyby one karać używanie pojęcia „polskie obozy śmierci” (konia z rzędem, księżniczkę i pół królestwa temu, kto wskaże mi użycie tego pojęcia w polskiej nauce czy publicystyce). W praktyce skazywałyby na trzyletnie więzienie każdego, kto ośmieliłby się pisać o polskiej odpowiedzialności za zbrodnie na Żydach, Ukraińcach, czy prawosławnych Białorusinach – czyli o historycznej prawdzie.

Złodzieje nie wiedzą, że patriotyzm nie polega na bezkrytycznym wychwalaniu swojej Ojczyzny. Ważną jego częścią jest też przyznanie się do winy tam, gdzie to konieczne. Przepracowanie swoich błędów z przeszłości po to, by nigdy więcej ich nie popełnić. Patriota chce być człowiekiem coraz doskonalszym, i coraz większej doskonałości chce dla swojego państwa. Nie musi uciekać się do kłamstw i pudrowania wizerunku. Prawda, nawet ta najboleśniejsza, jest dla niego źródłem siły. Umie przebaczyć i prosić o przebaczenie. Zamiast wrzeszczeć na ulicach, ciężko pracuje i płaci podatki. Zamiast malować kije bejsbolowe, działa na rzecz dobra wspólnego w organizacjach, czy choćby pomagając ludziom w najbliższym otoczeniu. Zamiast domagać się ustawowej cenzury, walczy o prawa obywatelskie. Tworzy kulturę, zamiast obrzucać ją błotem.

Może więc lepiej wprowadźmy kary za przekręcanie znaczenia fundamentalnych pojęć? Moglibyśmy wtedy karać tych wszystkich hochsztaplerów, którzy mówią „przywracamy godność Polaków” jednocześnie odbierając Polakom podstawowe, konstytucyjne prawa. Którzy mówią „narodowa kultura”, jednocześnie niszcząc te kulturę, odmawiając publicznego finansowania wybitnym artystom i dewastując promocję narodowej sztuki na świecie. Którzy każą nam „kochać Polskę”, a jednocześnie całym sercem nas nienawidzą – nas, którzy dla tej Polski zrobiliśmy więcej, niż można by od nas oczekiwać.

bDTIfcMt

Nie musi to być kara więzienia – nie mam w sobie prokuratorsko-ministerialnej żarliwości. Wystarczy „kara” pomocy bliźnim w potrzebie, odpracowania kilkunastu godzin na rzecz pogardzanej mniejszości, czy po prostu jedna wizyta w teatrze i lektura dwóch porządnych książek. Świat od razu zmieniłby się na lepsze, a złodzieje patriotyzmu odeszliby do dalekiej, zapomnianej przeszłości.

Michał Zygmunt specjalnie dla o2.pl

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTIfcMu

bDTIfcMO
KOMENTARZE
(53)
kriso13
5 lata temu
Co to za troll? Kto to jest Michał Zygmunt
Hooy polski
5 lata temu
Karać KODziarzy do " bulu."
Tadeusz
5 lata temu
Nic więcej nie robić tylko rozliczyć wszystkie afery lat 2007 do 2015 roku a będzie to najdoskonalszy patriotyzm !
bDTIfcMP
gość
5 lata temu
Mydlenie, mydlenie i jeszcze raz mydlenie !!! Patriotyzm oznacza miłość do Ojczyzny, Rodaków z którymi dzieli się los, a nie do nabijania sobie portfela jak to przez ostatnie lata stosowali wielcy Polscy Patrioci np: Wałęsa, Balcerowicz, Tusk, Kwaśniewski i cała reszta, która brała udział w Nocnej Zmianie.
NWO
5 lata temu
cytat: Złodziej patriotyzmu to ktoś, komu wydaje się, że, by zostać patriotą, wystarczy się drzeć i nienawidzić. Lewicy, centrystów, gejów, ateistów, Arabów i wszystkich, którzy ich przypominają. Że pełniąc urząd publiczny trzeba mieć usta pełne farmazonów o „antypolakach”, „polskojęzycznych”, „polakożercach” i „antypatriotach”. A jednocześnie działać przeciwko wolnościom dla Polaków i polskiej, narodowej kulturze. O czym to świadczy ze patriotyzm zrodził się z wojny i jako symbol dąży do wojny.....człowiek od zarania dziejów toczył wojny o ziemie i plemię, kraj i przynależność narodowa a to wszystko przez konfliktowość człowieka tylko tłumaczy sobie by się usprawiedliwić. Aby człowiek mógł się rozwijać i żyć w pokoju musi porzucić te poglądy jak nienawiść, honor, rasizm, patriotyzm, religie, pożądanie bo te rzeczy zrodziły się z wojen i do nich dążą bo taka maja naturę.
Najnowsze komentarze (53)
Jarek Kaczyńs...
5 lata temu
patriotyzm to ma być coś świętego płynącego z głębi serca od siebie, a nie coś sterowane przez nic nie znaczącą partyjke i gościa któremu się wydaje że zjadł wszystkie rozumy.
polski patrio...
5 lata temu
u nas w mieśćie kilka lat temu budowano pomnik Nobliście Reymontowi. nie żydowi tylko prostemu polakowi który się nobla dorobił. i po wybudowaniu cokoła przez 2 lata nie było popiersia bo gmina kasy nie miała w końcu prywatny sponsor ufundował. ale po roku bydowano pomnik żołnierzom wyklętym warszyca i o dziwo kaska się w gminie jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki znalazła a taki Alm w australii siedzi i się cieszy że pomnik ma :))) tralalala
gratuluje wyb...
5 lata temu
dobra zmiana :)))
deport
5 lata temu
Po przeczytaniu kilkunastu wpisow widze, ze autor ma milion procent racji. Pseudo polscy patrioci, ktorzy oszustwami i przekupstwem dorwali sie do wladzy juz dokonali makabrycznego czyszczenia mozgow mlodym Polakom. Wmowili im swoja wersje historii i proboja na sile zindokrynawac reszte spolaczenstwa. Swoimi dzialaniami dokonal tak ogromnych podzialow spoleczenstwa, prawie jak zaborcy. To nie wrozy nam dobrze na przyszlosc.
Jacek Łódź
5 lata temu
Dawno nie czytałem tak mądrego, wyważonego i do głębi prawdziwego tekstu. BRAWO- to budujące,że są w Polsce ludzie, którzy wiedzą co to jest patriotyzm i potrafią zdefiniować to słowo. To straszna tragedia, jaką jaką jest PiS , musi się kiedyś skończyć . Odbudujemy Polskę po PiS-ie, tak jak Warszawę po powstaniu !
?
5 lata temu
a kto to jest Michał Zygmunt ?
moj nick
5 lata temu
Panie Michale Zygmuncie a jakiego pochodzenia byli glowni kolaboranci? jakiego pochodzenia byli kaci polskich patriotow po wojnie i kaci polskiej inteligencji? i nie chodzi mi, ze pochodzili z Rosji... jakiego pochodzenia jest 2/3 Polskiego sejmu? a jakiego pochodzenia są małżonkowie pozostalej 1/3? Ilu prawdziwych Polaków z dziada pradziada decyduje obecnie o losach Polski? Czy jezeli zadaje takie pytania to jestem antysemitą czy patriotą? Czy jezeli uważam, że Polacy - powtarzam POLACY powinni decydowac o losach swojego kraju i majątku narodowego, ktory powinien byc w ich rekach to jestem patriotą? a może szerze "mowe nienawisci"?
gość
5 lata temu
Mydlenie, mydlenie i jeszcze raz mydlenie !!! Patriotyzm oznacza miłość do Ojczyzny, Rodaków z którymi dzieli się los, a nie do nabijania sobie portfela jak to przez ostatnie lata stosowali wielcy Polscy Patrioci np: Wałęsa, Balcerowicz, Tusk, Kwaśniewski i cała reszta, która brała udział w Nocnej Zmianie.
bDTIfcMH
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Lewactwu zajrzał strach w oczy bo wyrywają im ten kraj z zębów ,dlatego taki skowyt niesie się po kraju ,od Bałtyku po góry ,udają ze walczą o trybunał ,nie oni walczą o swoje przetrwanie ale zegniemy wasze karki ,podobnie jak przez lata to wy zginaliście nasze ,lewactwo i waszadoktryna na śmietnik ,nawet nie do segregacji was śmiecie.
polak
5 lata temu
Komuniści i Liberałowie sztucznie nakręcają Polaków do ICH PATRIOTYZMU. Teraz WAM przypomnę WY NIBY-PATRIOCI jak WASZ PATRIOTYZM wyglądał !!! Od 1945 roku do 1898 Patriotyzm PO Radziecku. Od 1989 roku do 2015 Patriotyzm PO Żydowsku. A gdzie się POdział Patriotyzm PO Polsku ? WASZ Patriotyzm POlega na Okradaniu, Osłabianiu, Korupcji, gdzie korzyści czerpie tylko GARSTKA Ludzi - Waszych Ludzi !!! Na tym POlega WASZ PATRIOTYZM, aby POdzielić Polaków na 10% ELITY i 90 % Niewolników. Na tym POlega WASZ Patriotyzm żeby Zakłamywać Historię, która EWIDĘTNIE POkazuje WASZE Haniebne POstępowanie wobec MILIONÓW Polaków, którzy według WAS są ZŁYMI Patriotami, dlatego że NIEZGADZAJĄ się ŻYĆ w NĘDZY. Oto jest cała prawda o WASZYM Patriotyzmie. Nieważne jakim kosztem ważne żeby przynosił duże a najlepiej BARDZO-DUŻE DOCHODY.
WOLNOŚĆ to ni...
5 lata temu
Na szczęście jeszcze przez kilkanaście lat Unia Europejska pozwala nam łaskawie żyć jako kraj WOLNY(prawie), a wolni ludzie mogą sobie wykrzykiwać hasła jakie tylko chcą. Wolność SŁOWA to jest cecha DEMOKRACJI. Nie jestem narodowcem ani kodowcem. Nie kibicuje ani jednym ani drugim(dzisiejszy rząd to socjalistyczna wersja PO). Jeśli mamy tak wielu ludzi rozsądnych, to dla równowagi tym nierozsądnym też wolno pokrzyczeć. Karanie panie autorze tego słabego tekstu już było w latach wcześniejszych i się nie sprawdziło... Kod nadużywa słowa DEMOKRACJA(choć ani PO ani PIS nie wiedzą co to jest nawet w 1 procencie). WOLNOŚĆ od kar i zakazów to jest wolność(oczywiście zgodnie z zasadą nie czyń nikomu co tobie nie miłe- choć ograniczyłbym to tylko do sfery cielesności... Nie pozdrawiam niech pan już niczego nie pisze
zgadzam się
5 lata temu
I oczywiście kary dla nietolerancyjnych hipokrytów wycierających sobie mordy słowem tolerancja (wiecie, ci co lubią paradować w tęczy). I dla tych, co uwielbiają słowo "pomagajmy", a tak naprawdę ciągną z tego kasę (naszą kasę). I tych co piszą o wolności słowa, a sami kasują wszelkie niewygodne komentarze (tak pismaki z o2, to o was).
Grandpa1017
5 lata temu
Wolę "złodziei" patriotyzmu, niż złodziei pamięci i historii np. Grossów
wtf
5 lata temu
brednie. patriotyzm nie należy do nikogo, nie można go ukraść, to nie jest rzecz.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić