Zmarł 13-latek przygnieciony konarem na lekcji WF-u

Zmarł 13-letni Kuba, który 12 października uległ wypadkowi w Lasku Złotoryjskim w Legnicy. Winą za zdarzenie obarcza się nauczyciela WF-u.

Obraz
Źródło zdjęć: © East News

*Podczas lekcji wychowania fizycznego Kuba został uderzony konarem w głowę. * Nieprzytomnego chłopca przewieziono do szpitala, gdzie przeszedł operację. Był w bardzo ciężkim stanie. Lekarze walczyli o jego życie przez dwa tygodnie, ale mimo ich starań 13-latek zmarł - podaje portal Lca.pl.

Nauczyciel WF-u ze szkoły podstawowej w Legnicy usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10 uczniów, a drugi nieumyślnego doprowadzenia do ciężkich obrażeń ciała stanowiących realne zagrożenie życia nieletniego.

*Nauczyciel został zawieszony w prawach do wykonywania zawodu. * Przydzielono mu również dozór policyjny. W wyniku wypadku do szpitala trafił także drugi chłopiec z powierzchownymi ranami głowy, ale po przebadaniu wrócił do domu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Suplement diety zniszczył wątrobę mężczyzny

Wybrane dla Ciebie