Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zmiana czasu czeka nas w marcu 2019 roku. Sprawdź datę

55
Podziel się:

Czy w 2019 roku czeka nas jeszcze zmiana czasu? Odpowiedź nie zachwyci większości Polaków: tak. Kiedy zatem przestawimy zegarki?

Zmiana czasu czeka nas w marcu 2019 roku. Sprawdź datę
(flickr.com, Lars Plougmann (CC BY-SA 2.0))

Zmiana czasu czeka nas w nocy z 30 na 31 marca 2019 roku. O godzinie 2 powinniśmy przesunąć wskazówki do przodu - na godzinę 3. Pośpimy zatem krócej tej nocy.

Niewyspaniem okupimy przejście z czasu zimowego na letni. Lekarze przestrzegają, że osoby wrażliwe mogą czuć się zmęczone i zdezorientowane po zmianie czasu. Dolegliwości nie powinny się jednak utrzymywać długo. Organizmy wkrótce przywykną do funkcjonowania w nieco innych godzinach.

Czy w marcu 2019 roku po raz ostatni będzie zmiana czasu?

Dobre pytanie, jednak brak na nie odpowiedzi. Od dłuższego czasu dyskutuje się w Unii Europejskiej o rezygnacji z przestawiania zegarków dwa razy do roku. Konkretów jednak brak. Dlatego niewykluczone, że pomimo powszechnej krytyki, zmiana czasu czeka nas jeszcze i to nie jeden raz. W Brukseli mówi się, że koniec przestawiania wskazówek zegarków nastąpić może dopiero w kwietniu 2021 roku.

Kiedyś zmianę czasu uzasadniano względami ekonomicznymi. Miała służyć między innymi mniejszemu zużyciu energii elektrycznej. Jednak teraz przedsiębiorstwa zgłaszają więcej problemów niż korzyści. Najważniejsze z nich dotyczą logistyki.

Niewyspanie to najmniejszy zdrowotny problem dotyczący zmiany czasu. Badacze zauważyli związek krótszego snu z większą liczbą zawałów i wypadków drogowych.

Przypominamy jeszcze raz. Zmiana czasu z zimowego na letni w 2019 roku nastąpi w nocy z 30 na 31 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
raven
4 lata temu
precz z brukselą precz z unią
Rumcajs
4 lata temu
A niech se tam ale ło, jak dla mnie i pinć raza w miesioncu pseinacajum - łemerytowi to ło zwiso i powiewo
lol
4 lata temu
'pracują' już nad tym od dłuższego czasu. Ile to kosztuje?
jerzy
4 lata temu
Matołectwo, to nie choroba, to stan niedorozwoju umysłowego, więc jest nieuleczalne
polo
4 lata temu
Jedna z największych głupot jaka może być.
papa
4 lata temu
a miałam nadzieje że po upadku ZSRR będę żyła w wolnej Polsce. Cały czas się mówi że odzyskaliśmy wolność się tuje się od zyskanie wolności itp. A unia dyktuje nam czy mamy zmieniać czas na letni kiedy ojciec ma brać urlop związku opieką nad dzieckiem . To gdzie tu jest suwerenności i wolność. W tedy politycy jeździli do Moskwy a teraz do Brukseli . Ale teraz jesteśmy wolnym demokratycznym państwem pa
MiK
4 lata temu
"Lekarze przestrzegają, że osoby wrażliwe mogą czuć się zmęczone i zdezorientowane po zmianie czasu". Ludzie czy wy jesteście normalni. Czytam i zaczynam w to wątpić. Godzinę wcześniej trzeba wstać i od razu zawały, zmęczenie , normalnie armagedon. Ileś to razy trzeba było wstać kilka godzin wcześniej, bo jakiś wyjazd, wycieczka, dzieci odprowadzić/odwieść na kolonie, ile to razy człowiek zarwał pół nocy, a rano do pracy, a tu 1 GODZINA wcześnie i do tego z soboty na niedzielę, gdzie większość ludzi w weekendy i tak ma rozregulowany rytm spania i afera, lekarze apelują, tragedia narodowa.
Polak myślący
4 lata temu
Ta UNIA jest niereformowalna. Może jak więcej będzie reformatorów w UE ( PIS) to zrobią szybko porządek.
rocco
4 lata temu
po co komu ta zmiana czasu!? czemu ma służyć!? miało już nie być tego dziwactwa!?
Times
4 lata temu
Niech ten letni czas już pozostanie na zawsze- słyszycie pisiorki...????
zawsze sprawi...
4 lata temu
ci lekarze powinni się przebadać u psychiatry za takie wygadywanie głupot
ele
4 lata temu
PO CO TO KOMU ??
Słońce pokazu...
4 lata temu
W każdym kraju południe astronomiczne (najkrótszy cień) powinno pokrywać się z godz. 12.00. To jest nasz naturalny rytm życia i tego nie wolno zmieniać bo zakłócamy naszą witalność. ___ Niektóre kraje mają kilka stref czasowych, a w Polsce jest ten sam czas co w Hiszpanii i Portugalii???!!!. To jest wbrew naszej naturze. Dlatego południe astronomiczne (najkrótszy cień) powinno pokrywać się z godz. 12.00. w każdym kraju.
tre
4 lata temu
To wszystko przez PIS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić