Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Znalazł osobę, która uratowała mu życie. Podziękował w nietypowy sposób

12
Podziel się:

71-letni Leon z Los Angeles, który zataił przed prasą swoje nazwisko, znalazł się o włos od śmierci podczas podróży samochodem. Siedząc za kierownicą dostał zawału serca. Na szczęście anonimowa osoba uratowała go dzięki defibrylacji. Mężczyzna był gotowy na wszystko, by odszukać wybawcę i podziękować mu w cztery oczy.

Znalazł osobę, która uratowała mu życie. Podziękował w nietypowy sposób
(Shutterstock.com)

Na ruchliwym skrzyżowaniu Hollywood umieścił tablicę z osobistym przesłaniem. Napis „Dzwoniłeś 17 marca na numer 911? Ocaliłeś mi życie. Proszę, zadzwoń do mnie.” pokazał się w miejscu, w którym Leon cudem uszedł z życiem. Mężczyzna, zanim trafił na właściwą osobę, odebrał wiele telefonów.

Ktoś mnie zauważył i zainterweniował. Byłem tym bardzo wzruszony. Myślałem, że to anonimowa metropolia, w której nikt nikogo nie obchodzi – czytamy w Newser wypowiedź Leona.

Leonowi trudno było ocenić, która z dzwoniących osób uratowała mu życie. Postanowił potwierdzić to za pomocą bilingów. Okazało się, że poszukiwana osoba to kobieta, Sara Powell. Prócz niej, nikt z tłumu gapiów nie odważył się zareagować. Potwierdził tę wersję sprawdzając bilingi telefoniczne.

Sara Powell uratowała Leonowi życie dzięki wskazówkom dyspozytora alarmowego numeru 911. Wyciągnęła go z auta i przeprowadziła defibrylację za pomocą AED. Kiedy para w końcu się spotkała, kobieta nie chciała przyjąć niczego w podzięce. Ustalili więc, że w ramach prezentu Leon wesprze w jej imieniu organizację wspierającą ubogich w gwatemalskim mieście Xela.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Dobra Rada
6 lat temu
Piszącym tu trollom od bilonga polecam szkła powiększające i naukę czytania.
inż. Mamoń
6 lat temu
Droga Autorko! Defibrylator służy do "resetowania" serca impulsem elektrycznym. Stosuje się nie w przypadku zawału, tylko migotania komór sercowych. W takim stanie serce nie pracuje jak należy, tylko trzęsie się chaotycznie jak galareta. Defibrylator powoduje całkowite zatrzymanie serca. Aby pacjenta uratować, należy po defibrylacji wykonywać masaż serca, aby zainicjować jego pracę. Zawał serca z kolei to po prostu zator w naczyniach. Tego się, jeśli dobrze rozumiem, nie likwiduje go defibrylatorem.
ja
6 lat temu
co to jest bilong?
bilong
6 lat temu
super artykuł i autor - "za pomocą bilongów"
Gosc
6 lat temu
Bilong fajna sprawa
aaa
6 lat temu
Co to jest "bilong" ????
65+
6 lat temu
a pomocą bilongów WTF
Lach
6 lat temu
A mogło być tak: kobieta nie chciała od uratowanego Ahmeda przyjąć niczego w podzięce, więc Ahmed postanowił, że dla jej własnego dobra skróci ją o głowę za tą niefortunną zniewagę.
gość
6 lat temu
Tango bilonga....
co to za ludz...
6 lat temu
a ci co zgłosili się, mimo, że nie udzielili żadnej pomocy , to pewnie liczyli na nagrodę...
Twój nick
6 lat temu
Co to znaczy "za pomocą bilongów"?
Otaku
6 lat temu
Ja uratowałem życie takiej jednej dziewczynie, w nagrodę dostałem w twarz :\ . Życie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić