aktualizacja 

Znaleziono kolejny fragment zaginionego samolotu?

10

U wybrzeży Afryki wyłowiono pierwszy element wnętrza maszyny obsługującej lot MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu w dniu 8 marca 2014.

Malaysia Airlines
Malaysia Airlines (Wikimedia Commons CC0)

Znalezisko pochodzi rzekomo z kabiny klasy biznesowej. Takiego zdania jest Don Thompson, ekspert z niezależnej grupy badającej sprawę zaginięcia samolotu linii lotniczych Malaysia. Jak informuje portal news.com.au, jego opinia została zaakceptowana przez innych członków grupy, a następnie przekazana do australijskiego biura ds. bezpieczeństwa transportu, które również zajmuje się sprawą zaginionego Boeinga 777.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Fragment wraku znaleziono na wyspie Rodrigues należącej do Mauritiusa. Został odkryty przez parę spacerujących po plaży turystów, którzy natychmiast poinformowali o tym lokalną policję. Znaleziony przez nich element jest pierwszym pochodzącym z wnętrza samolotu i według przypuszczeń stanowił część ścianki oddzielającej klasę biznesową od ekonomicznej.

Samolot linii Malaysia zaginął 8 marca 2014 roku. Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu Boeing 777 miał na pokładzie 239 pasażerów.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić