REKLAMA
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka28.08.18 (14:40)

Znaleźli kałamarnicę-olbrzyma. Większa od człowieka

Nurkowie wybrali się na południowe wybrzeże Wellington w Nowej Zelandii w celu znalezienia dobrego miejsca do podwodnego połowu. Na miejscu znaleźli jedno z najbardziej imponujących oceanicznych stworzeń - martwą, ale całkowicie nienaruszoną, gigantyczną kałamarnicę.
OceanHunterTeam / Facebook.com

*Po udanym nurkowaniu, mężczyźni wrócili do kałamarnicy. * Gdy ją zmierzyli, okazało się, że ma 4,2 metra długości. Nurkom wydawało się, że gdy widzieli ją przed połowem, była jeszcze większa. Jednak po oględzinach okazało się, że żadne ze zwierząt nie zdecydowało się posilić martwym gigantem - poinformował nowozelandzki Heralda jeden z nurków, Daniel Aplin.

REKLAMA

*Przedstawiciel Departamentu Ochrony Nowej Zelandii poinformował, że nurkowie prawdopodobnie odnaleźli kałamarnicę olbrzymią, a nie kolosalną. * Oba gatunki należą do dwóch największych mięczaków na świecie. Naukowcy wiedzą o tych stworzeniach bardzo niewiele, ponieważ niemal cała dostępna wiedza pochodzi od martwych okazów wyrzuconych na brzeg lub ich szczątków znajdowanych w żołądkach kaszalotów.

*Przyczyna śmierci ogromnej kałamarnicy nie jest znana. * Według nurków kałamarnica wyglądała na nietkniętą. Miała jedynie zadrapanie, które było tak małe, że raczej nie przyczyniło się do jej śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zobacz także: Znalezisko w Palenque

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij