Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Znamy założenia programu „Mieszkanie plus”

51
Podziel się

Rządowy plan zakłada budowę tanich lokali na wynajem najpierw w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Beata Szydło przedstawi szczegóły programu jeszcze w tym tygodniu, najprawdopodobniej w czwartek.

 Znamy założenia programu „Mieszkanie plus”
(newspix.pl, MICHAL FLUDRA)
bEUMpjFh

Powstaną dziesiątki tysięcy tanich mieszkań. Jak czytamy na rmf24, lokalne zostaną wybudowane głównie na terenach, które teraz należą do PKP, wojska i Poczty Polskiej. Zagospodarowanie akurat tych gruntów ma znacznie obniżyć koszty budowy, a w konsekwencji także wynajmu.

Pierwsze mieszkania powstaną w dużych miastach z drogim wynajmem. Oferta będzie kierowana do osób, które nie mogą wziąć kredytu, ale mają za to zbyt wysokie dochody, by korzystać z pomocy społecznej. Szacuje się, że w takiej sytuacji może być 40 % Polaków.

Wystarczy tysiąc złotych miesięcznie, by wynająć 50-metrowe mieszkanie. Średnia opłata za metr kwadratowy ma wynieść ok. 20 zł. Mieszkańcy płacący czynsz regularnie zostaną właścicielami lokalu po 30 latach.

bEUMpjFj

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEUMpjFK
KOMENTARZE
(51)
e nde
5 lata temu
A co mają zrobić ci dla których 1000zł to cały dochód. Znowu obiecanki bez pokrycia. Gierek budował wyśmiewane blokowiska ale ludzie dostawali mieszkania za niewielką kaucję i niski czynsz miesięczny. Ale to było niby złe więc mogą teraz mieszkać pod mostem.Takie mrzonki już deklarowano gdzie jest 3 miliony mieszkań??
Max
6 lat temu
HAhahahahaha. Od 20 lat każda ekipa to mówi. a mieszkań jak nie było tak nie ma, no może będzie ich więcej jak przeliczą ilu Polaków wyjechało za granicę i ile mieszkań powinno się zwolnić.
Se
6 lat temu
już kiedyś obiecywali 300000 mieszkań
bEUMpjFL
łoj
6 lat temu
a ja mieszkam w swoim własnym, nie nakradłam, oszczędzam. a ciągle brakuje kasy, ale nikogo to nie obchodzi, bo ja to ta klasa społeczna, która musi dołożyć innym na fajki i piwo, i...
daro8327
6 lat temu
To pierwsza władza po 89 roku która robi coś dla zwykłych ludzi. Czasem lepiej, czasem nie, ale coś w ogóle. Wszystko się może i nie uda, ale zawsze coś zostanie dla zwykłych Polaków. I tylko żałuję, że na nich nie głosowałem.
gosc
6 lat temu
a ja mieszkam w komunalnym 50 m we wroclawiu i place przeszlo 1000zl czynsz 411 woda scieki 156 zl energia el 170zl gaz 300zl tel st 49 int 52zl dochod 2200 i nie pozwalakja mi wykupi ani zamienic zamienic tak jestem niewolnikiem metropoli dudliewicza i calej armi jego zolnierzy u m czekam na uwlaszczenie wtedy bede wolny
bolek
6 lat temu
chyba bede wracal do Polski z germani
Zatroskany
6 lat temu
W 2005 roku PiS (Jarek) obiecywał 3 mln nowych, tanich mieszkań. Zapytajcie ile wbudował. Teraz brną w nowe, mało prawdopodobne obietnice, które mogą doprowadzić kraj do ruiny. Zrozumcie to. To są chore pomysły.
mlodziako
6 lat temu
Znowu PIS psuje rynek, za pieniądze podatnika tfu..
wjgqwfiq
6 lat temu
zapomnieli dodac że to dla przybyszy?
nie za dobra ...
6 lat temu
Hmm za państwowe pieniądze ( czyli z naszej kieszeni) na państwowej ziemi ( czyli teoretycznie należącej do obywateli) wybudujmy mieszkania za które następnie obywatele nam zapłacą , licząc na podstawie danych z artykułu, 360000 na rozdawnictwo i hodowanie klasy biednych socjalnych śmieci którzy nigdy nie zagłosują na przeciwników próbujących ratować budżet
ana
6 lat temu
ale pierdoły
-" tanie , al...
6 lat temu
TO w końcu dla kogo te " dziesiątki tysięcy tanich mieszkań " , jeśli najpierw zbudują te z " drogim wynajmem " ? W latach 2005-2007 OBIECALI wybudować 3 miliony mieszkań - NIE zbudowali nawet jednego , jak będzie tym razem ? Czy skorzystają tylko ci z kasą na " drogi wynajem " , a reszta zostanie wydymana ?
bEUMpjFD
marzenia ścię...
6 lat temu
Po szajse plus powstanie "kit plus". I kto za to będzie bulić ? My!!! Pie...le ten rząd ich system i politykę jaką prowadzą. A droga która nas wszystkich prowadza jest jedna: ku przepaści!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić