Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Znana hinduska instrumentalistka wystąpi w Gdańsku

1
Podziel się

Już 24 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wystąpi Anoushka Shankar – znana instrumentalistka pochodząca z Indii, grająca na sitar.

Znana hinduska instrumentalistka wystąpi w Gdańsku
(Laura Lewis)
bETFxDpN

Do tej pory występowała z filharmonikami berlińskimi, nowojorskimi, z Los Angeles, Bonn czy Lipska. Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy. Zdobyła wiele nagród, wyróżnień oraz rzesze wielbicieli. Przez niektórych uważana jest za najsłynniejszą artystkę pochodzącą z Indii.

Wszystko zaczęło się w wieku dziewięciu lat. Anoushka zaczęła wtedy studiowaćsitar. Robiła to pod okiem swego ojca Ravi’ego Shankar, który był znaną postacią na scenie muzyki hinduskiej. Cztery lata później dziewczyna zadebiutowała na scenie. Od tamtej pory jej utworzy zabrzmiały w wielu słynnych miejscach – w tym kilkunastokrotnie w nowojorskiej Carnegie Hall. Dziewczyna była pierwszą hinduską artystką nominowaną do Grammy i najmłodszą w historii nominatką w kategorii World Music.

*Z producentem Karsh’em Kale instrumentalistka nagrała album „Breathing Under Water”. *Można na nim było usłyszeć połączenie wielu stylów muzycznych. Gościnnie pojawił się na nim Sting (Anoushka wystąpiła wcześniej na jego płycie „Sacred Love”), a także przyrodnia siostra artystki, Norah Jones.

bETFxDpP

Jej przedostatni album „Traveller” był próbą odnalezienia wspólnych korzeni muzyki hinduskiej i flamenco. Z kolei ostatnia płyta „Traces of You” to nagrany wspólnie z Norą Jones hołd dla ich ojca, Raviego. Klasycznym hinduskim kompozycjom poświęcony będzie także finałowy wieczór zbliżającego się szóstego Siesta Festival w Gdańsku.

bETFxDqq
KOMENTARZE
(1)
Twój Nick
6 lat temu
Tatuś nieźle grał, córeczka zdaje się też dobrze sobie radzi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić