Znani przeciwko przemocy. Inspirująca kampania w USA

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się akcja społeczna, związana z powtarzającymi się aktami przemocy z użyciem broni palnej.

We can end gun violence
We can end gun violence (Youtube.com)

W kampanii wziął udział prezydent USA, Barack Obama. Ale nie tylko. Do zorganizowanej przez organizację Everytown for Gun Safety's akcji dołączyło także wielu innych znanych Amerykanów, m.in. Amy Schumer, Spike Lee, Jennifer Aniston, Sophia Vergara, Julianne Moore oraz osoby, które przeżyły zorganizowane ataki z użyciem broni palnej i te, które w ich wyniku straciły najbliższych.

Kampanię rozpoczyna krótki filmik. Składa się on z nakręconych indywidualnie ujęć, w których uczestnicy akcji powtarzają słowa "we can end (gun violence)", które pomimo swojej prostoty tworzą przekaz pełen mocy.

Kampania powstała z okazji przypadającej na 14. grudnia trzeciej rocznicy masakry w Sandy Hook Elementary School. W wyniku strzelaniny zginęło wtedy 20 dzieci oraz 6 dorosłych.

W tej chwili promujący akcję filmik trwa 1,5 minuty. Jednak zgodnie z ideą przyświecającą organizacji Everytown for Gun Safety's, każdy internauta może przesłać swoje nagranie i tym samym dołączyć do krucjaty przeciwko broni palnej. Twórcy organizacji twierdzą, że ma ona na celu wspólną pracę w celu zbudowania bezpieczeństwa w amerykańskim społeczeństwie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić