Znęcała się nad uczniami. Usłyszała wyrok

Proces nauczycielki ze szkoły w Szczodrem trwał od kwietnia tego roku.

Obraz
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0

Sąd w Oleśnicy skazał nauczycielkę Justynę G. za znęcanie się nad uczniami. Radio Zet informuje, że za zaklejanie dzieciom ust, przywiązywanie ich do krzeseł i poniżanie, nauczycielka ze szkoły w Szczodrem została skazana na 10 miesięcy prac społecznych, a także otrzymała zakaz uczenia przez 5 lat.

Skandaliczne metody "pedagogiczne" Justyny G. wyszły na jaw dzięki matce jednego z uczniów. Kobieta podejrzewając, że jej dziecku dzieje się w szkole krzywda, włożyła do jego plecaka dyktafon. Nagranie stało się jednym z najważniejszych dowodów w procesie. Jednak nauczycielka nie przyznała się i odmówiła składania wyjaśnień. Wcześniej twierdziła, że chciała jedynie utrzymać dyscyplinę wśród uczniów.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie