aktualizacja 

Zobacz, co Japończyk naprawdę myśli o Polaku

93
Podziel się:

Ukrainki są piękne, w Danii wszyscy są szczęśliwi, Niemcy to mordercy Żydów, Włosi to mafia, a Polacy… są głupi. Takie stereotypy królują w głowie przeciętnego Japończyka.

Zobacz, co Japończyk naprawdę myśli o Polaku
(Shutterstock.com)

Powstała interesująca infografika. Nick Kapur, profesor historii Japonii i Azji Wschodniej na Rutgers University w New Jersey, z ciekawości chciał zobaczyć, co Japończycy myślą o Europejczykach. W japońskiej wyszukiwarce Google wpisywał poszczególne nacje, a ta po kilku sekundach „wypluwała” najbardziej pokrewne materiały. „Prawda” okazała się być wyjątkowo zabawna.

Zaskoczyło mnie to, że południowo-wschodnia Europa słynie ze smalcu, miodu, wina i jogurtu. Myślę, że zaskoczyło to samych mieszkańców – mówi w „indy100”.

Ten stan rzeczy ma logiczne wytłumaczenie. Naukowiec w swoim eksperymencie posłużył się metodą automatycznych sugestii. Wpisując konkretne hasła przeglądarka internetowa podpowiadała mu najbardziej popularne skojarzenia.

Węgry są znane z korzystania ze smalcu, Rumunia jest drugim co do wielkości eksporterem miodu w UE, a jedną z najbardziej popularnych marek jogurtów w Japonii jest „Jogurt bułgarski” – tłumaczy Kapur.

Zabawna grafika spodobała się internautom. Z przymrużeniem oka dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy m.in. o tym, że Łotysze nie mogą jeść ziemniaków, a w Anglii jest niedobre jedzenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Autor: Izabela Kowalik
Nie przegap:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić