aktualizacja 

Zobacz, co zrobili z ich twarzami. Mocne wideo

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie system komputerowy, który przeniesie nasz wyraz twarzy na inną osobę? Już nie musicie sobie tego wyobrażać, taka technologia istnieje. To może przerażać.

Zobacz, co zrobili z ich twarzami. Mocne wideo
(Youtube.com)

*System komputerowy powstał na Uniwersytecie w Stanford. *Dzięki temu programowi można przenosić emocje z twarzy jednej osoby na drugą w czasie rzeczywistym. Zaawansowana technologia może zachwycać, ale nietrudno wymyślić, do czego jeszcze można by było użyć takiego systemu.

Program komputerowy może być zastosowany podczas wideokonferencji. Przykładowo można przenieść mimikę i ruchy ust tłumacza na osobę, która ma być tłumaczona. Od teraz prezes lub inna ważna postać w firmie nie musi obawiać się nieznajomości języków obcych.

Na podstawie generowanego podglądu na żywo możliwa jest zmiana poszczególnych elementów w wyglądzie. To narzędzie może być wykorzystane także w prostych i przyjemnych czynnościach. Można dzięki temu zobaczyć jak wyglądalibyśmy z brodą lub z tatuażem. Na razie system pozwala tylko na symulację nowych elementów na naszej twarzy.

*System opiera się na kluczowych elementach mimiki ludzkiej twarzy. *Program jest w stanie obliczyć i rozpoznać detale twarzy, ekspresje, odcień skóry oraz oświetlenie osób, które animuje. Na twarzy system tworzy wirtualną maskę, którą potem odtwarza na innej osobie. Zobaczcie wideo, na nas zrobiło piorunujące wrażenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić