Beata Kruk| 

Zobaczyli paszport Polaka i odmówili mu obsługi

55

Pracownicy sklepu sieci Tesco w Dublinie nie chcieli sprzedać 19-letniemu Andrzejowi piwa, ponieważ ten nie posiadał ani brytyjskiego ani irlandzkiego paszportu.

Sklep sieci Tesco.
Sklep sieci Tesco. (Shutterstock.com, Brendan Howard)

Polak pokazał obsłudze Tesco w sumie trzy dokumenty tożsamości. Wśród nich była irlandzka legitymacja studencka. Ostatecznie nie sprzedano mu alkoholu. Sprawy nie załagodził również kierownik sklepu. Z kolei najmniejszego problemu z nabyciem piwa nie miała jego partnerka, 19-letnia Irlandka Hollie - informuje "Daily Mail".

Zachowanie pracowników sklepu zbulwersowało dziewczynę. Na oficjalnym profilu sieci zamieściła pełen goryczy post o tym, jak potraktowano jej chłopaka. Zarzuciła wręcz obsłudze dyskryminację na tle narodowościowym. W komentarzach pod jej wpisem pojawiło się kilka podobnych historii, które przydarzyły się innym Polakom mieszkającym w Irlandii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tesco przeprosiło za incydent i obiecało zbadać sprawę. Rzecznik sieci zadeklarował także, że w takich sytuacjach każdy paszport powinien być akceptowany. Z kolei w rozmowie brytyjskimi mediami 19-letni Andrzej, który urodził się w Poznaniu i w wieku 8 lat wyemigrował z rodziną do Irlandii, przyznał, że zachowanie obsługi sklepu było dla niego szokujące.

Jak Polak mieszkający w Irlandii ma potwierdzić swój wiek, skoro obsługa sklepu nie chce zaakceptować jego paszportu? - zastanawiał się.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić