o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Żona perkusisty Rolling Stones mówi "dosyć". Zabiera konie z Polski

50
Podziel się

Shirley Watts jest załamana śmiercią swojej kolejnej klaczy.

Shirley Watts
Shirley Watts (East News, JANEK SKARZYNSKI/AFP)
bDTIBbcl

W Janowie Podlaskim padła kolejna klacz. Podobnie jak zmarła niedawno Preria, Amra była własnością Shirley Watts, która od wielu lat chętnie umieszczała swoje konie w słynnej stadninie. Jak informuje "Rzeczpospolita", żona perkusisty Stonesów postanowiła zabrać z Janowa resztę swoich zwierząt.

Watts jest rozżalona nie tylko z powodu straty klaczy. W udostępnionym na Twitterze przez Agnieszkę Gozdyrę oświadczeniu dla Polsatu, Shirley wyraziła także swoje ubolewanie z powodu usunięcia Marka Treli ze stanowiska dyrektora stadniny. Podkreśliła, że jest to osoba godna podziwu oraz zaufania. Konie z Janowa mają trafić na farmę Wattsów w Wielkiej Brytanii.

Mogę potwierdzić, że moja ukochana klacz Amra padła w Polsce. Była wypożyczona do Janowa Podlaskiego z myślą o tym, że będzie pod opieką i zarządem dyrektora Marka Treli, człowieka którego podziwiam, któremu ufam i z którym nasza stadnina współpracowała przez wiele lat. Przekazujemy wyrazy ubolewania i smutku z powodu usunięcia go z jego funkcji. Jestem zrozpaczona, niedawno straciłam w Janowie Podlaskim inną klacz, Prerię. Jak tylko dwie pozostałe klacze w Janowie się oźrebią, natychmiast zabierzemy je na naszą farmę w Anglii - to oświadczenia Shirley Watts dla redakcji Polsat News.

bDTIBbcn
bDTIBbcO
KOMENTARZE
(50)
zulus czaka
5 lata temu
Jakoś wcale się nie dziwię i podejrzewam, że pani Watts znajdzie naśladowców. Wprawdzie nie znam się na hodowli koni ale jako że mam pojęcie o handlu śmiem twierdzić, że dochody z aukcji koni arabskich spadną w sposób drastyczny.
Anek
5 lata temu
Mam nadzieje ze klacze dozyja do zrebienia, poprzedniego dyrektora zwolniono bo padla klacz,nowemu padly juz dwie i dalej jest dyrektorem , wazne jest tylko ze po pislamskiej lini
Popisie
5 lata temu
Sami starcy w tym kraju zostaną!!! i zgliszcza!!!!
bDTIBbcP
eda
5 lata temu
niedługo nowy dyrektor będzie w Janowie pilnował zabudowań
swój
5 lata temu
Czy opona, czy konie, zawsze wina poprzedników..Jak długo jeszcze PIS będzie tak tłumaczył swoje braki w rządzeniu i kierowaniu???
Najnowsze komentarze (50)
Zbyszek
5 lata temu
Polacy niestety pod tymi rządami zostać muszą.
Ebony
5 lata temu
Nawet konie zabierają. Kończy się ta stadnina.
odpowdź na oś...
5 lata temu
zdjęcie na tłitku paniusiu zmień sobie na aktualne
ość w waszym ...
5 lata temu
Oświadczenie żony perkusisty zostało przekręcone, otóż główne zarzuty padły na byłego zarządcę stadniny, który spowodował śmierć klaczy i nie było w oryginalnym oświadczeniu Shirley że chwali zwolnionego zarządcę. Wypowiedź Shirley została sfabrykowana przez Agnieszkę Gozdyrę, która sieje dezinformację.
elarg
5 lata temu
Tego ze stadninami nie zrobiły żadne poprzednie Rządy, ani SLD i PO. Jeżeli na tym polega zawłaszczanie Państwa, to gratuluję Rządowi i PiS-owi. Skok na stadniny koni arabskich jest udanym sabotażem w wykonaniu nieuków!!! "Dobra zmiana" ma swoje złe skutki. Całe życie uwielbiam konie, uprawiałam hipikę, znam środowisko koniarzy, to prawdziwi zamiłowani pasjonaci. Weterynarze, specjaliści od hodowli koni, dobrze wykształceni w swoim zawodzie. W takiej stadninie nie można wprowadzać wymiany pracowników z dnia na dzień bez szkody dla cennych arabów. Nawet zmiana w diecie, przejście na inną gorszą pasze, odżywki (może dla czystego zysku zainteresowanych osób) ma niekorzystny wpływ na zdrowie zwierząt. Źrebne klacze wymagają szczególnie troskliwej i fachowej opieki, o tym decyduje prowadzący znający ją lekarz weterynarz, a nie pierwszy, lepszy nowy stajenny. Weźmy pod uwagę, że te bardzo cenne klacze, oddano w dobre, zaufane ręce, lecz byłych zwolnionych fachowców.
zootechnik
5 lata temu
Nieoficjalnie jak się dowiedzieli reporterzy gazety Słowo Podlasia , klacz była przewieziona bez zgody właścicieli, bo o tym nie wiedziała co się tutaj wyprawia, a dodatkowo hodowca P. Stefaniuk była gdzieś na służbowym wyjeżdzie w Kairze czy gdzieś indziej a koniuszy na zwolnieniu lekarskim, więc zostali się dwaj dyrektorzy którzy nie mają o niczym pojęcia w praktyce więc ją zapakowali i pojechała, a aktualnie tłumaczą się że to z troski. Za to powinne polecieć głowy na stanowiskach, nie tyle dyrektora co Jurgiela i drugiego od Agencji że dopuścił do takiej sytuacji wprowadzając na odpowiedzialne stanowiska dyrektorów którzy nie mają o hodowli pojęcia i jeszcze bronią bezpodstawinie swoich durnych decyzji.
komuniści i z...
5 lata temu
przyszło nowe, poseł Kaczyński rozwala mój i nasz kraj w tempie bardzo szybkim, bo polska była w ruinie, i liczył na to że nikt nie zauważy jego absurdalnych działań
Bb
5 lata temu
To są skutki wymiany koniuszy na ludzi z brakiem doświadczenia.Jeden z nich chwalił się zagranicznym doświadczeniem a prawda była taka że był zatrudnionym na umowę zlecenia jako pracownik fizyczny bez kontaktu z końmi. Hahaha.
bDTIBbcH
bsbo
5 lata temu
tak przy okazji nie wiem czy wiecie ale wszyscy komentujemy na niemieckim portalu
Szlachcic pol...
5 lata temu
Nawet komuniści wiedzieli, że wiedzy którą ma stara kawaleria i ziemiaństwo w hodowli i prowadzeniu ras szlachetnych nie da się "wyuczyć". To takie coś co przechodzi w ramach dziedziczenia z ust do ucha, bez papieru albo wymiera bezpotomnie. Odchodzi w niebyt stare szkolnictwo rolnicze, hodowla koni, szkoła polskiej szabli,... , zostają hasła i ... wycieranie sobie nimi mordy.
zulusczaka
5 lata temu
niech spada przekręty jakie tam robiła poprzednia ekipa to kosmos
more
5 lata temu
i tak miała dość cierpliwości
koniarz
5 lata temu
Zapomniała jeszcze dodać , że wcześniej jeszcze zainkasuje odszkodowanie !!!! A końmi nie zajmuje się szef stadniny tylko stajenny i koniuszy (tak nawiasem) bo w stadninie jest ponad 120 koni i nawet gdyby bardzo chciał to nie dał by rady !!!
Bucefal
5 lata temu
To tragedia !.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić