aktualizacja 

ZUS pozbywa się pracowników

43

W pierwszej kolejności Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje redukcję najstarszych zatrudnionych.

ZUS pozbywa się pracowników
(Forum)

Pracę mogą stracić osoby, którym już należy się emerytura. Zagrożeni zwolnieniami są również pracownicy, którzy w tym roku osiągną wiek emerytalny.

W oddziałach Zakładu trwają rozmowy z pracownikami, którzy posiadają uprawnienia do przejścia na emeryturę, o możliwości rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron z jednoczesną wypłatą odprawy emerytalnej, w wysokości do 6 pensji - powiedział w rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik instytucji Wojciech Andrusiewicz.

ZUS stosuje kruczki prawne. Pracodawca nie może zwolnić pracownika wyłącznie z powodu osiągnięcia przez niego wieku emerytalnego, Zakład chce więc umowy rozwiązać za porozumieniem stron. A to już jest dozwolone w polskim prawodawstwie.

Średnia pensja w ZUS-ie jest o 800 zł mniejsza niż w sektorze przedsiębiorstw. Nakłady finansowe na funkcjonowanie Zakładu spadają.

Musimy racjonalnie gospodarować ograniczonymi środkami i jednocześnie utrzymać wartościowych pracowników, którzy niejednokrotnie odchodzą do sektora prywatnego - twierdzi Andrusiewicz.

Autor: Sylwia Owca

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić