Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

ZUS pozbywa się pracowników

26
Podziel się:

W pierwszej kolejności Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje redukcję najstarszych zatrudnionych.

ZUS pozbywa się pracowników
(Forum)

Pracę mogą stracić osoby, którym już należy się emerytura. Zagrożeni zwolnieniami są również pracownicy, którzy w tym roku osiągną wiek emerytalny.

W oddziałach Zakładu trwają rozmowy z pracownikami, którzy posiadają uprawnienia do przejścia na emeryturę, o możliwości rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron z jednoczesną wypłatą odprawy emerytalnej, w wysokości do 6 pensji - powiedział w rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik instytucji Wojciech Andrusiewicz.

ZUS stosuje kruczki prawne. Pracodawca nie może zwolnić pracownika wyłącznie z powodu osiągnięcia przez niego wieku emerytalnego, Zakład chce więc umowy rozwiązać za porozumieniem stron. A to już jest dozwolone w polskim prawodawstwie.

Średnia pensja w ZUS-ie jest o 800 zł mniejsza niż w sektorze przedsiębiorstw. Nakłady finansowe na funkcjonowanie Zakładu spadają.

Musimy racjonalnie gospodarować ograniczonymi środkami i jednocześnie utrzymać wartościowych pracowników, którzy niejednokrotnie odchodzą do sektora prywatnego - twierdzi Andrusiewicz.

Autor: Sylwia Owca

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
Małolata
6 lat temu
Podawali w TV, że potrzeba wykwalifikowanych pracowników, myślę, że Urząd Pracy dla im odpowiednie kursy na spawacza, czy księgową lub kasjerkę w markecie, a może na kierowców ciężarówek, o! to chyba zostawią swoim bliskim., albo znajomym, bo niedużo tych kursów. Może na fryzjerki, własną działalność sobie utworzą tak promowaną. Jeśli zrezygnują z kursu, to muszą przypomnieć sobie o babci lub rodzicach, bo zostaną bez niczego.
ANL
6 lat temu
Jak to przecież mieli pracować do 67 roku życia ?
czekająca na...
6 lat temu
W odprawie emerytalnej należy się trumna, jestem emerytką i na nic mi nie starcza więc moja rada:TRUMNA DO ODPRAWY EMERYTALNEJ ! Szydłowa i Kaczyński tylko garstkę piasku emerytom sypną na grób !!! Bo przecież o to im chodzi !!! Mam nadzieję że im głód w dupę zajrzy nie raz, nie dwa-tego im życzę
efe
6 lat temu
W końcu... oby to nie miało drugiego dna. W Rybniku (150tys. mieszkańców) ZUS jest bodajże 5, czy 6 największym pracodawcą. Jak wywalą połowę z 50 tysięcy urzędników - to nagle się pieniądze na powrót wieku emerytalnego do poziomu sprzed reformy się znajdą. Ba! Jeszcze zostanie.
PIS TO KŁAMST...
6 lat temu
Następne pis-owskie zakłamywanie rzeczywistości.Robią miejsce dla swoich aparatczyków.Ta gangrena wleje się wszędzie.
Jajacek.
6 lat temu
Dobra. Zmiana.
jb
6 lat temu
Ci co mogą odejsć na emerytury to powinni odejśc ,tak samo z innych urzędów ,młodziez nie ma pracy a starzy blokują etaty.
oj
6 lat temu
"Pracę mogą stracić osoby, którym już należy się emerytura." - jeszcze żyją?
zassss
6 lat temu
ZUS można uszczuplić , bo biurokracja jest przeogromna.Niech idą na emerytury, marmurów w Zusach nie trzeba pilnować, same leżą mocno.
tt
6 lat temu
dla mnie jest normalne w normalnym państwie : ustawa, wiek staż i idziesz na emeryturę . A tak dziatki dwa etaty+ emerytura + 71 lat + prezes+ udział yw zarzadach+ prostata i skleroza+ auto i kierowaca + nie wie gdzie sie wlacza oswietlenie w gabinecie i siedzi sobie dziadzio- dziadzio i robi na drurach w WC na żródełkiem wody . Ma SPA ma .
gg
6 lat temu
czy to prawda,że kadra kierownicza w ZUS korzysta min. 14 dni z darmowych oplacanych z ZUS funduszy wczasowych nat. doplata jest rowniez dla członków rodzin ? Mam ta inf. z pierwszej reki - ktoś to poprze ?
mmm345
6 lat temu
Instytucja publiczna nie powinna tak się zachowywać. ZUS powinien szanować pracowników. To nie jest zwykła prywatna działalność prywatna. Co na to związki zawodowe, które tak walczą z dużymi prywatnymi firmami. Może by trochę powalczyły z rządem.
nn
6 lat temu
c.d W jednym miasteczku +- 50 tys ., kolosy instucje praktycznie w obrebie 2 km2 / Starostwo, Urzad Miasta, Urzd Gminy, - robia to samo co zrobił by np. Jeden Urzad Miasta . Ale kto kogo ruszy jak nie PO, PSL To PIS - a rodziny, kolesie ? wojna z wiatrakami - a Pis zaczyna walczyc z emerytami ich wysokościa a zwłaszcza z państwem na kredyt .
nn
6 lat temu
porozumienie, emerutury, starsi pracownicy itp.. to jedno . Dwa, to ZUS jak równiez Starostwa powiatowe, instytucje Marszałka, Agencje Rolnictwa itp., to przechowalnia róznej masci kacyków partyjnych i ich rodzin . Np. w takim np. Urzedzie Gminy powinno sie łaczyc etaty przy wzroscie zakresu obowiazków np. Obrona Cywilna, Ewidencja Ladności, GOPS itp ., praktycznie powielaja zadania. Rady gmin, Powiatów, Miast - mnogo radnych , przy żadnej decydencji czy pomocy publicznej . KASA, KASA, przechowalnia itp. dawno takie kurniki powinny byc zminalizowane . System pracy dzisiaj to godz 7- 17. Urzedy publiczne 8-15 wiec komu one słuzą ? Sami- Swoi . Systemy informacji elektronicznej za miliony zł., a biurka juz wystawiaja na korytarze - jak w Grecji . Czas na reformy finansowe spółek, samorzadow itp., tak jest budzetowa dziura - a nie emeryci. Ile Partii sie do tego zabieralo ?? duzo bo od czasów marszałaka .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić